Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 lipca 2018, 21:19

autor: ElMundo

Sea of Thieves z 5 milionami graczy - premiera dodatku Cursed Sails

Microsoft ma powody do zadowolenia – Sea of Thieves, czyli piracka gra akcji stworzona przez studio Rare przekroczyła właśnie okrągły próg 5 milionów graczy. Zbiegło się to w czasie z premierą nowego dodatku o nazwie Cursed Sails.

Sea of Thieves z 5 milionami graczy - premiera dodatku Cursed Sails - ilustracja #1

Na początku czerwca pisaliśmy o tym, że w Sea of Thieves – grę akcji dostępną na pecety i konsole Xbox One, stworzoną przez studio Rare – zagrało 4 miliony osób. Dziś możemy Was poinformować o przekroczeniu przez ten tytuł kolejnej okrągłej liczby – Microsoft ogłosił, że na wirtualnych wodach w tej produkcji pojawiło się 5 milionów graczy. Sea of Thieves utrzymuje więc stałe tempo rozwoju, bo pod koniec marca twórcy pochwalili się, że w ten tytuł zagrało 2 miliony amatorów pirackich klimatów.

Przy okazji Microsoft ujawnił, że materiały prezentujące rozgrywkę z tej produkcji zostały obejrzane 300 milionów razy, a łączna długość streamów z gry w serwisie Twitch to 40 milionów godzin. Wyniki więcej niż przyzwoite.

Te przyjemne zarówno dla twórców, jak i wydawcy Sea of Thieves informacje zbiegły się w czasie z premierą nowego dodatku do gry o tytule Cursed Sails. Darmowe rozszerzenie przynosi kilka nowych tzw. statków szkieletorów, a także okręt typu brygantyna przeznaczony dla trzech graczy. Warto wspomnieć, że to nie ostatnia aktualizacja zawartości tego tytułu – już we wrześniu ukaże się dodatek The Forsaken Shores, a twórcy obiecują regularne update’y co najmniej do końca roku.