Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 11 kwietnia 2016, 12:55

autor: Adrian Werner

Disney Crossy Road - postaci z filmów Disneya i Pixara w nowej odsłonie hitowej zręcznościówki

Do dystrybucji w App Store i Google Play trafiła gra Disney Crossy Road, czyli nowa odsłona popularnej marki, której główną atrakcją jest możliwość pokierowania postaciami z filmów animowanych Disneya.

Marka Crossy Road doczekała się nowej odsłony. Studio Hipster Whale właśnie wypuściło grę Disney Crossy Road. Zgodnie z tytułem, jej główną atrakcją jest możliwość pokierowania słynnymi postaciami z filmów animowanych wytwórni Disney.

Podstawowe mechanizmy zabawy nie uległy żadnym zmianom w porównaniu ze standardowym Crossy Road. Otrzymujemy zatem zręcznościówkę, w której naszym zadaniem jest przeprowadzanie postaci bezpiecznie przez ulice. Nie jest to łatwe, gdyż trasy są pełne różnorodnych zagrożeń, takich jak samochody czy pociągi, jak i przeszkód wymuszających nadkładanie drogi. Sterowanie jest banalnie proste i możemy jedynie skakać do przodu oraz skręcać w lewo lub prawo.

Trasy generowane są losowo i nigdy się nie kończą. Tym samym wygrana jest w praktyce niemożliwa. Prędzej czy później każdy gracz popełnia o jeden błąd za dużo i kończy rozgrywkę. Tym samym cała zabawa obraca się wokół prób przebycia jak najdłuższego dystansu oraz bicia rekordów punktowych własnych oraz tych wypracowanych przez innych użytkowników.

Największą nowością w porównaniu z Crossy Road są postacie. W grze znajdziemy ich ponad setkę, a pochodzą one zarówno z filmów samej wytwórni Disney, jak i studia Pixar. Wśród nich znalazły się takie sławy jak Myszka Miki, Kaczor Donald, Mufasa czy Buzz Lightyear. Początkowo mamy dostęp jedynie do garstki bohaterów, a kolejnych odblokowujemy za pomocą mikropłatności lub monet zebranych w trakcie rozgrywki. Również zwiedzane mapy pochodzą z kinowych przebojów, a zabawie towarzyszą doskonale znane kawałki muzyczne.

Disney Crossy Road ukazało się na w wersjach na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Na obu tych platformach gra korzysta oczywiście z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Disney Crossy Road w App Store

Disney Crossy Road w Google Play

Ostatnia aktualizacja: 2016-04-11

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.