Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 marca 2021, 12:05

Disco Elysium The Final Cut - dziś premiera, w końcu usłyszymy wszystkie postacie

Na dzisiaj zaplanowano premierę Disco Elysium – The Final Cut. Ulepszona wersja gry ukaże się na PC, PS4 i PS5. Największą zmianą ma być pełny angielski dubbing.

W SKRÓCIE:
  • studio ZA/UM zapowiedziało na dziś premierę Disco Elysium – The Final Cut;
  • rozszerzona wersja gry ma dodać pełny angielski dubbing, cztery niedostępne wcześniej misje, a także garść poprawek;
  • tytuł ukaże się na PC (Windows, Mac i Stadia), PS4 i PS5 – w planach jest też wersja na Switcha.

Studio ZA/UM zapowiedziało na dziś finalne wydanie swojego hitu z 2019 roku. Disco Elysium – The Final Cut ma się ukazać na PS4 i PS5, natomiast użytkownicy PC-tów (w tym także Maców i Stadii) mogą liczyć na darmową aktualizację. W planach na ten rok jest też wersja na Switcha.

Disco Elysium The Final Cut - dziś premiera, w końcu usłyszymy wszystkie postacie - ilustracja #1
Źródło: Twitter.

Estońskie studio – znane wcześniej pod nazwą Fortress Occident – postanowiło dodać kilka elementów do swojej produkcji. Przede wszystkim – pełny dubbing (oczywiście w języku angielskim). Ponury świat gry zamieszkuje ponad 300 postaci, a teraz każda z nich przemówi własnym głosem – wcześniej potrafili to tylko niektórzy NPC-e. To bardzo miła odmiana, bo jak na izometrycznego RPG-a przystało, tekstu do czytania było tu sporo. Szkoda tylko, że w parze z kompletnym udźwiękowieniem dialogów nie idzie wersja z polskimi napisami, której chyba już się nie doczekamy.

Pozostałe zmiany obejmą pomniejsze usprawnienia gameplayu oraz poprawki graficzne. Twórcy obiecali m.in. garść nowych animacji, a także kilka świeżych utworów w wykonaniu zespołu rockowego British Sea Power, odpowiedzialnego za ścieżkę dźwiękową do podstawowej wersji gry. Pojawią się również niedostępne wcześniej zadania – w sumie cztery questy, które początkowo wycięto. Miały one zostać przerobione względem oryginalnych wersji, więc ich dodanie nie jest całkowitym pójściem na łatwiznę. Twórcy określają je jako „zadania politycznej wizji” (Political Vision Quests), bo mają ukazywać polityczne konsekwencje naszych działań. Wraz z nimi w grze pojawią się także nowe obszary i postacie.

Odblokowanie kompletnej wersji Disco Elysium ma nastąpić o godzinie 19:00 czasu polskiego. Niestety, nie wszędzie – gracze w Australii będą musieli obejść się smakiem, bo tamtejszy rząd uznał produkcję studia ZA/UM za zbyt kontrowersyjną. Wszyscy inni będą mogli ponownie (lub po raz pierwszy) zmierzyć się z trudnymi tematami, które podejmuje Disco Elysium już za kilka godzin. Wersja z pełnym udźwiękowieniem niewątpliwie umili oczekiwanie na kontynuację.