Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 marca 2021, 12:08

autor: Aquma

Valve pracuje nad dwiema grami Half-Life? Tak sugeruje plotka

W sieci pojawiły się doniesienia sugerujące, że firma Valve Software pracuje nie nad jedną, a aż dwiema kontynuacjami serii strzelankowej Half-Life. Jedna z gier ma powstawać z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości, podobnie jak świetne Half-Life: Alyx.

W SKRÓCIE:

  1. według insidera Tylera McVickera Valve Software pracuje nad dwiema grami z serii Half-Life;
  2. co najmniej jedna z nich – nosząca nazwę kodową HLX – powstaje z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości.

Według Tylera McVickera – insidera, który w przeszłości ujawniał różnorakie informacje powiązane z serią Half-Life i studiem Valve Software – wspominany deweloper pracuje nad dwiema kolejnymi grami należącymi do tego kultowego cyklu. Pierwsza z nich nosi nazwę kodową Citadel, zaś druga jest znana jako HLX.

Plotki na temat Citadel słyszeliśmy już w 2019 roku, ale HLX jest czymś nowym. Według autora przecieku najprawdopodobniej będzie to jakiegoś rodzaju kontynuacja udanego Half-Life: Alyx, czyli tytuł dedykowany goglom wirtualnej rzeczywistości. Gra ma rozwijać pomysły i koncepcje zapoczątkowane w tamtym tytule, ale poza tym nic o niej nie wiadomo.

Sequel Half-Life: Alyx jest prawdopodobny – gra zebrała rewelacyjne recenzje i okazała się sukcesem komercyjnym, pomimo faktu, że poza komputerem wymaga zakupienia sprzętu VR, który przecież nie jest tani. Co więcej, prace nad kolejnymi odsłonami serii potwierdzili już nawet sami deweloperzy. Należy jednak podkreślić, że dzisiejsze doniesienia nie bazują na niczym konkretnym i powinny być traktowane bardzo ostrożnie.

  1. Recenzja Half-Life: Alyx – najlepsza gra, w którą nigdy nie zagracie
  2. Half-Life: Alyx – strona oficjalna