Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 lutego 2016, 16:07

autor: Miki

DiRT Rally - data premiery na PS4 i XONE; szczegóły nowej zawartości

Codemasters ujawniło szczegóły na temat zbliżającej się premiery konsolowej wersji DiRT Rally i sprecyzowało, jaką zawartość dodatkową otrzymają z tej okazji gracze. Gry na konsolach PS4 i Xbox One możemy spodziewać się już 5 kwietnia, a razem z nią dostaniemy nowe samochody i jedną nową trasę.

Gra DiRT Rally jest najlepiej ocenianą produkcją rajdową roku 2015 na komputery osobiste, zaś już niedługo najnowszą odsłoną rajdów od Codemasters będą mogli nacieszyć się również gracze konsolowi. Premiera tytułu została oficjalnie zapowiedziana na 5 kwietnia, a z okazji pełnoprawnego wydania gry na wszystkich platformach, deweloperzy zapowiedzieli zestaw dodatków. Właściciele wersji PC, którzy kupili grę w programie Steam Early Acces, otrzymają wspomniany pakiet za darmo, podobnie jak osoby, które złożyły zamówienia przedpremierowe na wersje konsolowe.

Na konsolach gra będzie działała w rozdzielczości 1080p na PS4 oraz, prawdopodobnie, w 900p na Xbox One. Twórcy starają się osiągnąć 1080p na konsoli Microsoftu, aczkolwiek przyznają, że może im się to nie udać i będą zmuszeni do zastosowania popularnego rozwiązania z dynamicznym skalowaniem, ograniczając się do minimalnego 900p.

Konsolowa edycja otrzyma oczywiście tryb Hillclimb (rajd zaczynający się u podnóża wzniesienia, a kończący się blisko szczytu), czyli wjazd na jeden z najwyższych szczytów Gór Skalistych o nazwie Pikes Peak. W komplecie z trasą dostaniemy samochód specjalnie przystosowany do wzięcia udziału w tym wyzwaniu, czyli Peugeota 208 T16 Pikes Peak, a to tylko jeden z wielu nowych aut zmierzających do DiRT Rally w formie DLC.

Kolejne samochody, które zostaną dodane do gry to: Renault 5 Turbo, Renault Alpine A110, Opel Corsa Super 1600, Peugeot 207 S1600, Reanult Clio S1600 oraz MINI Classic przystosowane do wyścigów typu Rallycross.

Do gry dołączy MINI specjalnie przystosowane do Rallycrossu. - DiRT Rally - data premiery na PS4 i XONE; szczegóły nowej zawartości - wiadomość - 2016-02-02
Do gry dołączy MINI specjalnie przystosowane do Rallycrossu.

Oprócz trasy oraz samochodów otrzymamy też nowe skórki dla wybranych aut: pełny zestaw skórek do Forda Focusa, znanych z tego, że zdobiły pojazdy samego Colina McRae. Oprócz tego dostaniemy nowy skin dla samochodu Subaru Impreza 555, w którym debiutował McRae.

Tytuł jest dostępny już od 12 miesięcy w usłudze Steam Early Acces na komputerach osobistych i radzi sobie bardzo dobrze, pod kątem ocen graczy oraz recenzentów. Sami autorzy przyznają, że są pod wrażeniem powodzenia DiRT Rally, szczególnie biorąc pod uwagę spadającą popularność gier wyścigowych. Warto też wspomnieć, że sama konkurencja, jaką są rajdy, nigdy nie była bardzo popularna wśród graczy, stąd też pozytywne zaskoczenie zarówno developerów, jak wydawcy, czyli Codemasters. Firma obiecuje, że będzie rozwijać zawartość DiRT Rally i wspierać tytuł jeszcze przez długi czas po premierze konsolowej.

Fani gier rajdowych na konsolach muszą niestety poczekać jeszcze do kwietnia, ale otrzymają za to produkt wypełniony zawartością, którą Codemasters dodaje do wersji PC już od dłuższego czasu. Najbardziej zaangażowani fani serii DiRT będą mieli również możliwość kupienia gry w edycji Limitowanej ze steelbookiem oraz pełnym przewodnikiem kierowcy.

Klasyczne Renault Alpine A110 w pełnej krasie. - DiRT Rally - data premiery na PS4 i XONE; szczegóły nowej zawartości - wiadomość - 2016-02-02
Klasyczne Renault Alpine A110 w pełnej krasie.

Wydaje się, że Codemasters tym razem nie osiadło na laurach i stara się, żeby dobra gra rajdowa, doceniona przez graczy komputerowych, była jak najbardziej dopieszczona, kiedy wyląduje na konsolach.