Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 października 2015, 09:55

Dino Dini's Kick Off Revival - amigowy szlagier piłkarski powróci na PlayStation 4 i PlayStation Vita

Zapowiedziano Dino Dini's Kick Off Revival, czyli nową odsłonę klasycznego cyklu gier piłkarskich z 16-bitowych komputerów.

Od premiery pierwszej części minęło już 26 lat. - Dino Dini's Kick Off Revival - amigowy szlagier piłkarski powróci na PlayStation 4 i PlayStation Vita - wiadomość - 2015-10-15
Od premiery pierwszej części minęło już 26 lat.

Ostatnio mamy okazję obserwować prawdziwy wysyp zapowiedzi powrotów klasycznych marek. Po Last Ninja i Dizzy przyszła kolej na Kick Off, czyli serię, która wspólnie z Sensible Soccer zdominowała kategorię gier piłkarskich na komputerach Amiga. Nowa odsłona zatytułowana została Dino Dini's Kick Off Revival, więc nikogo nie zdziwi informacja, że w projekt zaangażowany jest twórca cyklu, czyli Dino Dini. Większym zaskoczeniem jest fakt, że w planach są wyłącznie wersje na konsole PlayStation 4 i PlayStation Vita. Premiera ma nastąpić w przyszłym roku.

Na razie informacje na temat gry są bardzo skromne i nie udostępniono jeszcze żadnych screenów lub materiałów video. Wiemy jednak, że grafika wykonana zostanie w pełnym 3D, gdyż takie rozwiązanie ułatwia pracę niewielkiemu zespołowi, na czele którego stoi Dino Dini. Rozważane jest wprowadzenie kilku ustawień kamery, ale podstawowym trybem będzie widok z lotu ptaka, taki sam jak w poprzednich odsłonach.

Dino Dini's Kick Off Revival ma pozostać wierne stylowi rozgrywki z wcześniejszych części, ale nie zabraknie też zmian i ulepszeń. Z jednej strony otrzymamy dobrze znane elementy, takie jak szybkie tempo meczów oraz wysoki poziom trudności. Piłka nie będzie „przyklejona” do nogi zawodnika i utrzymanie się przy niej wymagać ma sporego wysiłku. Gracze otrzymają także pełną swobodę podczas wykonywania strzałów i podań. Wszystko to zostanie jednak mocno rozbudowane, aby wykorzystać możliwości współczesnych padów. Poprzednie odsłony były bowiem wypuszczane na komputery z analogowymi joystickami, które pozwalały jedynie na wykonywanie ruchów w ośmiu kierunkach. Współczesne gałki analogowe nie mają tego ograniczenia, więc sterowanie ma zostać mocno ulepszone.

Obecnie projekt nie ma jeszcze oficjalnej strony, więc informacje o postępach w pracach pojawiać się będą na koncie Twitter Dino Diniego.

  1. Dino Dini – konto na Twiterze
Dino Dini's Kick Off Revival - amigowy szlagier piłkarski powróci na PlayStation 4 i PlayStation Vita - ilustracja #2

Pierwsza odsłona Kick Off zadebiutowała w 1989 roku na komputery Amiga i Atari ST, a kontynuacja ukazała się rok później. W 1992 roku Dino Dini opuścił firmę Anco i przeszedł do Virgin Games. Tam opracował grę Goal!, będącą duchowym spadkobiercą Kick Off.

Natomiast samo Anco własnymi siłami stworzyło Kick Off 3, ale gra nie miała za wiele wspólnego z poprzednim odsłonami i okazała się klapą.

Dino Dini ostatnich kilkanaście lat spędził ucząc produkcji gier na uczelniach i kursach deweloperskich. Postanowił wrócić do tworzenia własnych projektów po tym, jak z taką propozycją zgłosili się do niego przedstawiciele firmy Sony. Korporacja ta finansuje produkcję i dlatego właśnie nowy Kick Off ukaże się tylko na PlayStation 4 i PlayStation Vita.