Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 września 2015, 10:52

Platformówkowa seria Dizzy doczeka się nowej odsłony

Twórcy 8-bitowej platformówkowej serii Dizzy pracują nad kolejną odsłoną marki. Gra zostanie ujawniona w październiku.

Jedyny udostępniony do tej pory obrazek z nowego projektu. - Platformówkowa seria Dizzy doczeka się nowej odsłony  - wiadomość - 2015-09-27
Jedyny udostępniony do tej pory obrazek z nowego projektu.

Ostatnich kilka lat to okres powrotu wielu klasycznych marek i nie wydaje się, aby trend ten miał wkrótce dobiec końca. Raptem kilka dni temu pisaliśmy o planach wskrzeszenia Last Ninja, a już kolejna stara seria przymierza się do comebacku. Najnowszym emerytem, który chce ponownie zawalczyć o uwagę graczy okazał się Dizzy, czyli bohater popularnego przed laty cyklu 8-bitowych platformówek.

Wiadomość tę przekazali za pomocą swojego konta Twitter bracia Oliver, czyli bliźniacy, którzy stali za wcześniejszymi odsłonami. Na razie nie ujawnili żadnych konkretów, gdyż oficjalna zapowiedź projektu ma nastąpić 24 października.

Choć na razie brak konkretów, to spodziewamy się, że będzie to nowa gra, a nie odświeżona wersja wcześniejszych odsłon. Kilka lat temu wypuszczono już bowiem na systemy mobilne Dizzy: Prince of the Yolkfolk, czyli remake pierwszej części, i produkcja ta furory nie zrobiła. Mało prawdopodobne jest więc, aby zawracano sobie głowę przerabianiem w ten sposób późniejszych odsłon marki.

  1. The Oliver Twins – oficjalna strona twórców