Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 września 2015, 10:23

autor: Luc

Fallout 4 na Xbox One zajmie 28 GB

Wyczekiwany Fallout 4 ujawnia przed fanami coraz więcej tajemnic. Niedawno poznaliśmy nowy system rozwoju postaci, a teraz dowiedzieliśmy się, ile miejsca zajmie gra na konsoli Xbox One.

Nie pozostaje nam nic innego jak czekać. - Fallout 4 na Xbox One zajmie 28 GB - wiadomość - 2015-09-27
Nie pozostaje nam nic innego jak czekać.

Czwarta odsłona postnuklearnej serii zbliża się wielkimi krokami, rozpalając tym samym coraz bardziej wyobraźnie tysięcy fanów na całym świecie. Obietnica ogromnego, otwartego świata i klimatycznych pustkowi wydaje się być wyjątkowo kusząca, ale jak nie trudno się domyślić – jej realizacja wymaga odpowiednio dużej przestrzeni dyskowej. Ci, którzy wciąż zastanawiają się, ile miejsca „pochłodnie” Fallout 4, nareszcie usłyszeli pierwsze, konkretne informacje. Na stronie produktowej gry w wersji na Xboksa One pojawiła się informacja o tym, że tytuł zajmuje 28,12 GB pamięci. Dla porównania (na konsolach Microsoftu), Fallout: New Vegas zajmowało 4,75 GB, zaś Fallout 3 – 5,48 GB. Mamy więc do czynienia ze sporym wzrostem, ale na tle dużych, współczesnych produkcji nie jest to wynik w żaden sposób wyjątkowy. Przykładowo Wiedźmin 3: Dziki Gon potrzebowało na Xboksie One 25,15 GB (po instalacji 30,4 GB).

Biorąc pod uwagę większy świat, liczniejsze dialogi oraz poprawioną oprawę graficzną, rozmiary Fallout 4 nie powinny nikogo dziwić. Współczesne techniki kompresji oraz najprawdopodobniej wykorzystywanie tych samych tekstur w wielu miejscach, pozwala jednak obecnie nawet najbardziej rozległe tytuły zamykać w przyzwoitych, dyskowych wielkościach. Tego, ile gra zajmie w wersjach na PlayStation 4 oraz PC, póki co nie wiemy. Od dawna pewna jest jednak data premiery tytułu – Fallout 4 zadebiutuje 10 listopada 2015 roku.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Fallout 4

Fallout 4