Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 15 października 2015, 10:01

Demon, Pakt z diabłem - weekendowe premiery filmowe

Tytuły, jakie wchodzą jutro do polskich kin, wyglądają dosyć mrocznie, ale bez obaw. To dobre kino! Demon to rodzima propozycja zahaczająca o horror, zaś Pakt z diabłem opowie o prawdziwym gangsterze, którego gra Johnny Depp.

Demon

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Dobrze przyjęty na zagranicznych festiwalach film Demon właśnie wkracza na rodzime ekrany, by zawojować ojczyznę ciągle pozbawioną dobrego kina gatunkowego w dużych ilościach. Oto historia unurzana w klimacie horroru, która straszyć ma zaczerpniętym z kultury żydowskiej dybukiem. Gdy Piotr wraca do Polski by wziąć ślub z Żanetą i zamieszkać w pięknym domu podarowanym przez ojca panny młodej, zaczynają się dziać rzeczy dziwne. Zwłoki na posesji, które nagle znikają, tajemnicza obecność na weselu, którą czuje tylko pan młody... Film Marcina Wrony pochwalić się może dobrze wykreowaną atmosferą i nietypową tematyką. Opinie widzów i krytyków są pozytywne, więc chyba warto?

  1. Reżyseria: Marcin Wrona
  2. Grają: Itay Tiran, Andrzej Grabowski, Adam Woronowicz

Pakt z diabłem

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Whitey Bulger to autentyczna postać bezwzględnego gangstera, który w latach 70-tych współpracował z FBI jako informator. Film Pakt z diabłem to oparty na faktach kawałek z życia tej postaci, która stała się potężnym graczem w półświatku właśnie dzięki wsparciu amerykańskich służb. Potem wszystko się pokręciło, nakręcona została spirala przemocy i podejrzeń. Głównym magnesem przyciągającym do kin jest odmieniony Johnny Depp w głównej roli, który bardzo stara się zostawić za sobą wygłupy, których podejmował się jako Jack Sparrow. Film wyszedł z tego stylowy, porządnie zagrany i ciekawie opowiedziany, choć – podobno – niespecjalnie wyróżniający się spośród innych gangsterskich historii.

  1. Reżyseria: Scott Cooper
  2. Tytuł oryginalny: Black Mass
  3. Grają: Johnny Depp, Benedict Cumberbatch, Joel Edgerton

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

  1. Obce niebo (nagrodzony w Gdyni film o żyjącym na emigracji małżeństwie, któremu służby społeczne zabierają córkę),
  2. Sypiając z innymi (niegrzeczna komedia o związkach z Jasonem Sudeikisem i Alison Brie),
  3. El Club (chilijski dramat o żyjących z daleka od cywilizacji duchownych i ciążącej nad nimi tajemnicy).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.