Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS4PCPSV
Okładka Dino Dini's Kick Off Revival (PS4)
OkładkaDino Dini's Kick Off Revival (PS4)

Dino Dini's Kick Off Revival

Zręcznościową gra piłkarska bezpośrednio nawiązująca do kultowej serii Kick Off, popularnej na komputerach Amiga na przełomie lat 80-tych i 90-tych XX wieku. Odświeżoną wersję klasyka opracował twórca oryginału, Dino Dini, na zlecenie firmy Sony.

Sportowe | piłka nożna | 2D | na 2 osoby | top-down | podzielony/wspólny ekran

Dino Dini's Kick Off Revival Premiera

24cze2016

PS4

22lut2017

PSV

12wrz2017

PC

Gry podobne do Dino Dini's Kick Off Revival

Sociable Soccer

Dino Dini’s Kick Off Revival jest zręcznościową grą piłkarską, wskrzeszającą legendę kultowej serii, która na przełomie lat 80. i 90. ubiegłego wieku – do spółki z Sensible Socceremniemal całkowicie zdominowała rynek gier piłkarskich na ówczesnych komputerach 16-bitowych Amiga oraz Atari ST. Za odświeżenie klasycznej marki odpowiada sam Dino Dini, legendarny brytyjski deweloper, który w latach 1989-90 stworzył dla firmy Anco dwie pierwsze odsłony serii Kick Off, zaś trzy lata później pod skrzydłami Virgin Games opracował jej duchową kontynuację Goal!

Mechanika

Dino Dini's Kick Off Revival zaprojektowane zostało w taki sposób, aby mechanika zabawy pozostała wierna klasycznym odsłonom serii, a rozgrywka zachowała swój charakterystyczny, oldskulowy urok. W grze nie obyło się jednak bez szeregu zmian i ulepszeń, dostosowujących przestarzałą już mechanikę do współczesnych realiów. Z jednej strony otrzymaliśmy więc dobrze znane cechy cyklu, takie jak szybkie tempo meczów oraz wysoki poziom trudności. Piłka nie jest już „przyklejona” do nogi zawodnika, zaś utrzymanie nad nią kontroli wymaga od graczy sporego wysiłku i doświadczenia. Jednocześnie wszystkie te elementy zostały mocno rozbudowane i dostosowane do możliwości współczesnych, analogowych gamepadów, pozwalających na znacznie większy komfort obsługi, niż klasyczne, cyfrowe kontrolery sprzed ponad ćwierć wieku. Efektem tego okazała się m.in. pełna swoboda podczas wykonywania podań oraz możliwość precyzyjnego mierzenia strzałów.

Kwestie techniczne

Nowa odsłona legendarnej serii Kick Off na platformie PS4, PC i PSV wykonana została – zgodnie ze współczesnymi standardami – w pełnym 3D. Dzięki temu akcję gry obserwować możemy z kilku, alternatywnych ujęć kamery. Podstawowym i domyślnie ustawionym trybem pozostał jednak klasyczny widok z lotu ptaka, a więc ten sam, który towarzyszył nam w poprzednich odsłonach serii.

Ostatnia modyfikacja 23 maja 2016

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Klasyfikacja PEGI Dino Dini's Kick Off Revival

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Dino Dini's Kick Off Revival Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • Windows 7/8/10
PS4
PSV
PC