Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 czerwca 2016, 09:38

Devolver Digital oraz Croteam sugerują, że Serious Sam 4 pojawi się na E3

Serious Sam 4, kolejna odsłona cyklu oldskulowych FPS-ów, może zostać po raz pierwszy zaprezentowany podczas nadchodzących targów E3. Tak przynajmniej sugerują posty wydawcy oraz dewelopera gry na portalach społecznościowych.

Serious Sam powróci akurat na targi E3? To najbardziej prawdopodobny scenariusz. - Devolver Digital oraz Croteam sugerują, że Serious Sam 4 pojawi się na E3 - wiadomość - 2016-06-02
Serious Sam powróci akurat na targi E3? To najbardziej prawdopodobny scenariusz.

Wygląda na to, że po ponad dwóch latach od oficjalnej zapowiedzi Serious Sama 4 w końcu zobaczymy grę w akcji – i to już w tym miesiącu. Firma Devolver Digital ogłosiła przez Twittera listę wydawanych przez siebie produkcji, które zaprezentuje podczas nadchodzących targów E3. Obok Strafe, Absolvera oraz polskiego Shadow Warrior 2 swój następny projekt pokaże także chorwackie studio Croteam. Na Facebooku tego zespołu pojawił się również komunikat: „Get excited! Things are getting serious...”. Sporym zaskoczeniem byłoby więc, gdyby tajemniczą produkcją nie okazał się właśnie Serious Sam 4, nad którym deweloperzy pracują od czasu wydania The Talos Principle. Z drugiej jednak strony, niedawne doniesienia ze szwedzkich targów Nordic Games sugerują, że Chorwaci pracują także nad kontynuacją swojego nieoczekiwanego hitu.

Z trzecią odsłoną serii chorwackie studio poradziło sobie naprawdę nieźle. - Devolver Digital oraz Croteam sugerują, że Serious Sam 4 pojawi się na E3 - wiadomość - 2016-06-02
Z trzecią odsłoną serii chorwackie studio poradziło sobie naprawdę nieźle.

O Serious Sam 4 na razie wiadomo niewiele ponad to, że powstaje. Podczas wywiadu w lutym członkowie studia ujawnili, że chcą, by czwarta część cyklu była bardziej realistyczna (co akurat trudno nazwać ciężkim wyzwaniem…), a przy tym posiadała znacznie większe, otwarte mapy oraz ogromne ilości przeciwników. Twórcy wspomnieli też o rozwiązaniach, na które wpadli w czasie produkcji The Talos Principle – ciekawe, jak sprawdzą się one w niezbyt skomplikowanym FPS-ie. Jeśli powyższe doniesienia się potwierdzą, dowiemy się tego już w trakcie targów E3, trwających od 14 do 16 czerwca.

  1. Oficjalna strona internetowa studia Croteam
  2. Oficjalna strona internetowa targów E3