Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 maja 2016, 15:31

The Talos Principle 2 - nieoficjalna zapowiedź gry logicznej Croteamu

Dziś w nocy, w ramach odbywających się w Szwecji targów Nordic Game 2016, miała miejsce konferencja studia Croteam, podczas której nieoficjalnie zapowiedziano kontynuację nowatorskiej gry logicznej – The Talos Principle.

Wydane pod koniec 2014 roku The Talos Principle okazało się sporym sukcesem. - The Talos Principle 2 - nieoficjalna zapowiedź gry od Croteam - wiadomość - 2016-05-20
Wydane pod koniec 2014 roku The Talos Principle okazało się sporym sukcesem.

Alen Ladavac, członek zarządu Croteam, poprowadził dziś w nocy wykład na temat The Talos Principle – ostatniej produkcji studia. Podczas konferencji, na której opowiadał o procesie tworzenia wspomnianej gry, nieoficjalnie zapowiedział również, że The Talos Principle 2 z pewnościa się pojawi. Informacje na ten temat zamieścił na swoim Twiterze obecny na wykładzie Damir Durowic – dyrektor chorwackiego czasopisma komputerowego Reboot. Jego wpis widnieje poniżej:

The Talos Principle 2 - nieoficjalna zapowiedź gry od Croteam - ilustracja #2

Croteam przybyło na Nordic Game 2016 w celu przeprowadzenia wykładu na temat produkcji dużych gier z wykorzystaniem małych zespołów. Jako przykład takiego zagadnienia, Alen Ladavac podał właśnie The Talos Principle, nad którym pracował. Co jednak najważniejsze dla samych graczy czekających na nowe produkcje, na sam koniec wspomniał on o kontynuacji The Talos Principle. Na ten moment są to jednak wszystkie informacje na temat tej produkcji.

The Talos Principle pojawiło się pod koniec 2014 roku i było dla wielu osób zaskoczeniem. Studio Croteam, znane dotychczas z pracy nad oldskulowymi strzelankami z serii Serious Sam, pokazało, że jest również w stanie stworzyć świetną grę logiczną. Akcja produkcji toczy się w świecie, gdzie obok starożytnych ruin występuje zaawansowana technologia. W czasie rozgrywki na gracza czeka 120 zagadek, bazujących na prawach fizyki i różnorodnych mechanikach. Ponadto, gra posiada niebanalną, filozoficzną opowieść poruszającą temat śmierci oraz podważającą takie wartości jak wiara czy nadzieja. The Talos Principle oparto na czwartej generacji silnika graficznego Serious Engine. Gra doczekała się sporego dodatku DLC – Road To Gehenna.

The Talos Principle 2 - nieoficjalna zapowiedź gry od Croteam - ilustracja #3

Wiadomość o planowanej kontynuacji The Talos Principle ucieszy zarówno fanów pierwowzoru, jak i pierwszoosobowych gier logicznych ogółem. Z uwagi jednak na fakt, że obecnie studio Croteam pracuje głównie nad Serious Sam 4 – kolejną częścią serii brutalnych i krwawych strzelanek opowiadających o tytułowym poważnym Samie – na oficjalną zapowiedź The Talos Principle 2 będziemy musieli pewnie jeszcze trochę poczekać.