Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lutego 2014, 14:17

autor: Orbech

Deus Ex: The Fall zostanie wydany na PC

Mamy ciekawe wieści dla fanów serii Deus Ex - firma Square Enix na swoim oficjalnym blogu potwierdziła, że Deus Ex: The Fall zostanie wydany na PC. Premiera gry na platformie Steam zapowiedziana jest na 25 marca.

Dotychczas Deus Ex: The Fall ukazało się tylko na iOS i Androidzie. 25 marca gra pojawi się także na PC. - Deus Ex: The Fall zostanie wydany na PC - wiadomość - 2014-02-25
Dotychczas Deus Ex: The Fall ukazało się tylko na iOS i Androidzie. 25 marca gra pojawi się także na PC.

Na swoim oficjalnym blogu firma Square Enix poinformowała, że 25 marca na platformie Steam zadebiutuje Deus Ex: The Fall, który dotychczas dostępny był tylko na smartfonach i tabletach z systemami iOS lub Android. Cena gry na PC została ustalona na poziomie 9,99 euro, czyli około 41 złotych. Już od wczoraj zapowiadało się, że Square Enix szykuje dla nas coś specjalnego. Trzy obrazki promujące Deus Ex: The Fall pojawiły się nagle na stronie Steam, podczas gdy Square Enix nie informowało wcześniej o jakichkolwiek planach, by przenieść tytuł z urządzeń mobilnych na inne platformy.

Przy okazji zapowiedzi pecetowej wersji gry, twórcy ujawnili sporo szczegółów. Dotyczą one przede wszystkim różnic w stosunku do mobilnego oryginału.

Zmiany w pecetowej wersji Deus Ex: The Fall:

 • brak opcji zakupów w grze, czyli koniec mikrotransakcji,
 • 28 osiągnięć, karty, emblematy, odznaki w Steamie,
 • ulepszona sztuczna inteligencja wrogów,
 • poprawiony tutorial,
 • pełne wsparcie dla sterowania klawiaturą i myszką,
 • zbalansowany, poprawiony system ekonomii w grze,
 • wsparcie dla Microsoft Controllera,
 • zlikwidowanie opcji autonamierzania przeciwników,
 • poprawione celowanie,
 • identyczny system skradania jak w Deus Ex: Bunt Ludzkości,
 • opcja zmiany rozdzielczości,
 • antyaliasing,
 • vsync.

Akcja Deus Ex: The Fall rozgrywa się w 2027 roku, gdy ma miejsce ogromny rozwój nauki i technologii. Jest to również okres największych konfliktów i konspiracji na świecie rządzonym przez wielkie korporacje. Gracz wciela się w Bena Saxona, byłego członka elitarnej jednostki antyterrorystycznej SAS, zdradzonego przez swoich współpracowników. Saxon spróbuje odkryć prawdę stojącą za działaniem wielkich koncernów, co wpłynie na przyszłość wszystkich „odrutowanych” ludzi.

Deus Ex: The Fall przypomina poprzednią odsłonę cyklu – Deus Ex: Bunt Ludzkości, która została wydana na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3 w 2011 roku. Bunt Ludzkości był jedną z najlepszych gier minionej generacji i gdy okazało się, że Deus Ex: The Fall pojawi się wyłącznie na urządzenia mobilne w internecie dało się usłyszeć głośne krzyki niezadowolenia. Deus Ex: The Fall nie cieszył się podobną renomą, co jej poprzednik, ale po wprowadzeniu poprawek i ulepszeń może okazać się tytułem wartym uwagi na komputerach osobistych.

Deus Ex: The Fall zostanie wydany na PC - ilustracja #2

Deus Ex zadebiutował w 2000 roku i przeszedł do annałów elektronicznej rozrywki jako jedna z najlepszych gier komputerowych w dziejach. Trzy lata później ukazała się kontynuacja, która jednak nie dorównała poziomowi pierwowzoru. Seria powróciła po 8 latach, w 2011 roku, gdy swoją premierę miał Deus Ex: Bunt Ludzkości, który został bardzo ciepło przyjęty przez świat (ocena 9/10 w naszej recenzji) i przywrócił marce jej dawną chwałę.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.