Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 października 2010, 08:12

Deus Ex: Human Revolution - 25 minutowy filmik z rozgrywki

Jedną z gier demonstrowanych na tegorocznym Eurogamer Expo jest Deus Ex: Human Revolution. Redaktorzy serwisu VG247 udostępnili właśnie 25 minut materiału video z prezentacji tej produkcji.

Jedną z gier demonstrowanych na tegorocznym Eurogamer Expo jest Deus Ex: Human Revolution. Redaktorzy serwisu VG247 udostępnili właśnie 25 minut materiału video z prezentacji tej produkcji.

Deus Ex: Human Revolution - 25 minutowy filmik z rozgrywki - ilustracja #1

Jakość nagrania nie jest co prawda najlepsza (nagrywano kamerą z ekranu), ale za to dobrze pokazuje na czym będzie cała zabawa polegać. Demonstracja obejmowała poziomy osadzone w Szanghaju prezentowane wcześniej na tegorocznych targach E3. Zadaniem Adama Jensona (głównego bohatera) było odnalezienie mężczyzny znanego jako Tong, który rzekomo powiązany jest z Triadami.

Człowiek, którego głos możecie usłyszeć w powyższych filmikach to Jonathan-Jacques Belletete, czyli główny artysta odpowiedzialny za wygląd całego projektu. Przed prezentacją twórcy zdradzili, że pracują nad tym tytułem już 3,5 roku. Ponadto, wszystkie scenki przerywnikowe w grze mają być tworzone na jej silniku. Jest to o tyle zaskakujące, że wypuszczane dotychczas zwiastuny, takie jak np. ten z ostatniego TGS były filmikami CG i prezentowały się wybornie. Jednocześnie ciężko wyobrazić sobie, że cały ten materiał nie znajdzie się w grze, dlatego zapewne czeka nas ładne intro, a reszta scenek przerywnikowych będzie już hulać na samym silniku.

Gra według słów twórców stanowić ma restart serii. Jej akcja toczyć się będzie w 2027, a więc 25 lat przed wydarzeniami z pierwszej części Deus Ex. Wcielimy się w Adama Jansena, do niedawna pracującego jako zwykły ochroniarz zatrudnionym przez laboratorium zajmujące się badaniami biomechanicznymi. Jego normalne życie dobiegło końca wraz z atakiem sił specjalnych na wspomnianą placówkę, podczas którego Jansen zostaje poważnie ranny. By ratować jego życie podjęta zostaje decyzja o wszczepieniu mu licznych cybernetycznych ulepszeń, czyniąc z niego tym samym jednego z pierwszych zmodyfikowanych ludzi. Twórcy obiecują, że ich dzieło posiadać będzie m.in. elastyczne dialogi, system osłon TPP oraz reaktywną sztuczną inteligencję, a mechanika rozgrywki ma pozwalać na sporą swobodę przy wyborze metody wypełniania zadań.

Deus Ex: Human Revolution - 25 minutowy filmik z rozgrywki - ilustracja #2

Deus Ex: Human Evolution tworzony jest z myślą o pecetach, Xboksie 360 oraz PlayStation 3. Potwierdzono już, że różnice pomiędzy tymi wersjami ograniczą się jedynie do grafiki, natomiast mechanika rozgrywki będzie praktycznie taka sama na każdej platformie. Na razie twórcy nie podali żadnej dokładnej daty premiery i ograniczyli się do stwierdzenia, że gra wypuszczona zostanie w przyszłym roku. Jednak, jeśli wierzyć serwisowi Steam oraz sklepowi sieciowemu Amazon, tytuł ten powinien zadebiutować w lutym 2011 r.