Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 czerwca 2018, 09:52

Detroit Become Human z najlepszym debiutem w historii Quantic Dream

Jeden z szefów studia Quantic Dream poinformował, że przygodówka Detroit: Become Human zaliczyła najlepszy pierwszy tydzień sprzedaży w historii tej firmy.

Detroit: Become Human okazało się dużym sukcesem. - Detroit Become Human z najlepszym debiutem w historii Quantic Dream - wiadomość - 2018-06-04
Detroit: Become Human okazało się dużym sukcesem.
DETROIT: BECOME HUMAN W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Quantic Dream
  2. Wydawca: Sony Interactive Entertainment
  3. Gatunek: gra przygodowa
  4. Platforma: PlayStation 4
  5. Data premiery: 25 maja 2018 r.

Nastroje we francuskim zespole Quantic Dream muszą być szampańskie. Jeden z jego szefów, Guillaume de Fondaumiere, pochwalił się na Twitterze, że gra Detroit: Become Human zaliczyła najlepszy pierwszy tydzień ze wszystkich produkcji studia. Niestety, nie podał żadnych konkretnych liczb. Potwierdził za to, że wkrótce ukaże się soundtrack, o co prosiło wielu fanów zauroczonych muzyką z tej produkcji.

Przypomnijmy, że Detroit: Become Human trafiło do sprzedaży 25 maja tego roku. Grę opracowano wyłącznie z myślą o konsoli PlayStation 4. Produkcja oferuje pełną polską wersję językową. Warto wspomnieć, że twórcy wypuścili właśnie krótki trailer, w którym chwalą się pozytywnymi recenzjami.

Projekt został przyjęty dosyć ciepło. Według serwisu Metacritic gra posiada obecnie średnią ocen na poziomie 79%. Jest to drugi najlepszy wynik w historii studia Quantic Dream. Wśród produkcji zespołu najlepiej recenzowaną pozycją pozostaje Heavy Rain ze średnią 87%.

Nasz redaktor był trochę bardziej surowy i wystawił Detroit: Become Human ocenę 7.5/10. Generalnie gra chwalona jest za wyśmienitą oprawę graficzną, doskonałe kreacje wirtualnych aktorów, klimat oraz sprawne połączenie mechaniki rozgrywki z fabułą. Krytykowana jest głównie sztampowość postaci oraz fakt, że scenariusz, choć wciągający, oparty jest na mocno ogranych schematach.

Sukces Detroit: Become Human powinien pomóc w podniesieniu morale zespołu Quantic Dream. Na początku roku głośno było o oskarżeniach byłych i obecnych pracowników dewelopera, którzy zarzucali szefom kiepskie zarządzanie firmą i tworzenie toksycznej atmosfery. Prawdziwość tych doniesień podważają prezesi studia, którzy wytoczyli pozwy francuskim mediom piszącym o tej sprawie.

  1. Recenzja gry Detroit: Become Human – Blade Runner dla mas
  2. Detroit Become Human - poradnik do gry
  3. Oficjalna strona internetowa gry Detroit: Become Human