Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lipca 2014, 20:52

autor: Draug

Destiny – terminy beta testów i edycje kolekcjonerskie

Firma Activision ujawniła terminy beta testów gry Destiny. Posiadacze konsol firmy Sony zagrają 17 lipca, natomiast właściciele urządzeń marki Xbox dołączą do zabawy 23 lipca. Przy okazji poznaliśmy zawartość trzech różnych edycji specjalnych, w których będzie oferowane dzieło studia Bungie Software. Pojawił się też nowy zwiastun.

Beta testy

Destiny w skrócie:
 • Producent: Bungie Software
 • Wydawca: Activision
 • Gatunek: sieciowy FPS w realiach science-fiction
 • Platformy sprzętowe: X360, PS3, XOne, PS4 (w późniejszym czasie możliwe także PC)
 • Termin premiery: 9 września 2014

Zbliżająca się wielkimi krokami premiera Destiny (również potencjalnie wielka, zważywszy na aspiracje twórców) nastąpi już za niecałe dwa miesiące, więc najwyższy czas na zaproszenie graczy do wypróbowania gry przed premierą. Co prawda, posiadacze PlayStation 4 mieli już okazję zagrać w wersję alfa, jednak biorąc pod uwagę jej raczej skąpą zawartość, prawdziwa zabawa rozpocznie się dopiero po inicjacji beta testów. Od kilkunastu dni wiadomo, że posiadacze konsol firmy Sony (PlayStation 3 i PlayStation 4) rozpoczną zabawę 17 lipca, jednak właściciele urządzeń od Microsoftu (Xboksa 360 i Xboksa One) byli trzymani w niepewności aż do teraz – w wydanym dzisiaj oświadczeniu prasowym firma Activision ujawniła, że użytkownicy urządzeń giganta z Redmond dołączą do zabawy 23 lipca. Aby wziąć udział w testach, należy złożyć zamówienie przedpremierowe na Destiny (dotyczy tylko wybranych sprzedawców). Beta potrwa do 27 lipca.

Sztandarowym elementem najbogatszego wydania Destiny będzie „interaktywna” replika Ghosta (latającego towarzysza głównego bohatera).
Sztandarowym elementem najbogatszego wydania Destiny będzie „interaktywna” replika Ghosta (latającego towarzysza głównego bohatera).

Edycje specjalne

Rzecz jasna, szanująca się gra AAA (zwłaszcza taka, której twórcy mają wybujałe ambicje) nie mogłaby obyć się bez wyjątkowych wydań. Dzisiejsza publikacja firmy Activision zdradziła również, że dzieło studia Bungie Software doczeka się trzech różnych wydań specjalnych (dwóch fizycznych i jednego cyfrowego).

Limited Edition (wydanie fizyczne)

W skład tego wydania wejdzie:

 • Steelbook
 • Folio Strażnika: przewodnik po uzbrojeniu, pocztówki ze Złotej Ery i antyczna karta gwiezdna
 • Cyfrowy pakiet zawartości edycji kolekcjonerskiej: obudowa dla Ghosta, emblemat dla postaci i skórka dla statku gracza
 • Expansion Pass (jest to swoista przepustka sezonowa – więcej na jej temat znajdziecie na końcu tej wiadomości)

Cena tego wydania na rynku amerykańskim wyniesie 99,99 dolarów (ok. 300 zł).

Ghost Edition (wydanie fizyczne)

Najbogatsze wydanie, zawierające to, co Limited Edition, plus:

 • Replikę Ghosta, mającą działające światełka i odtwarzającą nagrane kwestie dialogowe (wypowiadane głosem Petera Dinklage’a, który odpowiada za dubbing tej „postaci” również w grze)
 • List z wprowadzeniem
 • Relikty ze Złotej Ery (zdjęcia, naszywki, naklejki i inne)

Cena tego wydania na rynku amerykańskim wyniesie 149,99 dolarów (ok. 450 zł).

Wizualizacja Ghost Edition - najbogatszego wydania Destiny. - Destiny – terminy beta testów i edycje kolekcjonerskie - wiadomość - 2014-07-07
Wizualizacja Ghost Edition - najbogatszego wydania Destiny.

Guardian Edition (pre-orderowe wydanie cyfrowe)

Oprócz gry, zawiera ono:

 • Expansion Pass
 • Cyfrowy pakiet zawartości edycji kolekcjonerskiej – czyli to samo, co w przypadku wydań fizycznych: obudowa dla Ghosta, emblemat dla postaci i skórka dla statku gracza

Więc co wchodzi w skład wymienianej wyżej Expansion Pass? Dzięki przepustce zostaniemy uprawnieni do wejścia w posiadanie dwóch pierwszych dodatków do Destiny – mowa tu o Expansion I: The Dark Below (przygoda rozgrywająca się w krypcie pod powierzchnią Księżyca) oraz Expansion II: House of Wolves (brak szczegółów). Rzecz jasna, oprócz nowych misji fabularnych, dodatki będą zawierały bonusowe aktywności dla trybów kooperacji i PvP, niedostępne wcześniej bronie i pancerze etc. Co ciekawe, w skład obu rozszerzeń wejdzie także ekskluzywna zawartość, przez dłuższy czas (przynajmniej do jesieni 2015 roku) dostępna tylko posiadaczom konsol Sony. Expansion Pass będzie też dostępna do nabycia odrębnie za 34,99 dolarów (ok. 105 zł), podobnie jak wchodzące w jej skład dodatki (po 19,99 dolarów, czyli ok. 60 zł).

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Destiny

Destiny