Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 czerwca 2015, 11:11

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Destiny - dodatki z cyfrowej edycji kolekcjonerskiej będą dostępne do kupienia osobno

Studio Bungie postanowiło udostępnić ekskluzywne dodatki z cyfrowej edycji specjalnej Destiny wszystkim zainteresowanym. Za 20 dolarów (około 74 zł) będzie można bowiem nabyć ulepszenie dodatku The Taken King, dające dostęp do rzeczonych fantów w postaci nowych shaderów zbroi bohaterów i innych kosmetycznych elementów.

The Taken King, zapowiedziany niedawno dodatek do strzelanki Destiny, wywołał niemałe kontrowersje. Tytuł jest bowiem bardzo drogi jak na zwykłe rozszerzenie (blisko 40 funtów, czyli ponad 230 zł), nawet wziąwszy pod uwagę, że wprowadzi do zabawy nową kampanie fabularną, dodatkowe specjalizacje, Raid, kilka misji typu Strike, kolejne areny PvP i nie tylko. Sprawa wysokiej ceny to jednak nie wszystko. Okazało się bowiem, że w cyfrowej edycji kolekcjonerskiej dostępne są ekskluzywne dodatki w postaci specjalnych shaderów zbroi i nie tylko. Deweloper nie przewidywał sprzedawania tych elementów osobno, w związku z czym obecni fani, którzy chcieliby uzyskać do nich dostęp, musieliby wydać około 380 zł na zakup cyfrowej edycji kolekcjonerskiej, zawierającej podstawową wersję gry oraz wszystkie dodatki. Krótko pisząc, osoby pragnące nowych shaderów na zbroje (i kilku innych kosmetycznych elementów) ponownie zapłaciliby za zakup posiadanej już „podstawki”.

Na stronie dewelopera poinformowano, że za 20 dolarów (około 74 zł – nie znamy europejskiej ceny) będzie można wykupić ulepszenie dodatku The Taken King, by otrzymać elementy dostępne w cyfrowej edycji kolekcjonerskiej. Jednocześnie zdradzono, że osoby, które bawią się Destiny od dawna i osiągnęły 30 poziom postaci, ewentualnie ograły dwa wcześniejsze dodatki (The Dark Below i House of Wolves), otrzymają za darmo fanty widoczne poniżej.

Dodatki z cyfrowej edycji kolekcjonerskiej.
Dodatki z cyfrowej edycji kolekcjonerskiej.
Destiny - dodatki dla obecnych graczy, którzy osiągnęli 30 poziom doświadczenia, albo zagrali w The Dark Below i House of Wolves.
Destiny - dodatki dla obecnych graczy, którzy osiągnęli 30 poziom doświadczenia, albo zagrali w The Dark Below i House of Wolves.

Koniec końców zrehabilitowano się w jakiś sposób, niemniej warto zauważyć, że ulepszenie The Taken King, jak wspomniałem przed chwilą, zostało wycenione na ponad 70 złotych. To strasznie wysoka kwota, w końcu mówimy o zwykłych, kosmetycznych dodatkach. Można więc napisać, że życie fanów Destiny zdecydowanie nie należy do najtańszych.

Destiny - dodatki z cyfrowej edycji kolekcjonerskiej będą dostępne do kupienia osobno - ilustracja #3

Destiny ukazało się we wrześniu 2014 roku na konsolach Xbox One, PlayStation 4, Xbox 360 i PlayStation 3. Tytuł do tej pory doczekał się dwóch rozszerzeń, The Dark Below i House of Wolves, a The Taken King zadebiutuje na wszystkich docelowych platformach sprzętowych 15 września.