Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lutego 2020, 17:42

autor: Bartosz "qjin" Woldański

Desperados 3 z nowym terminem premiery i zwiastunem

Poznaliśmy nowy termin premiery Desperados III, taktycznej strategii w klimacie westernu. Do sieci trafił również kolejny zwiastun gry, który zapowiada powrót doskonale znanej fanom serii postaci Doca McCoya.

Desperados III wróci do korzeni i tworzony jest w stylu pierwszej części serii. - Desperados 3 z nowym terminem premiery i zwiastunem - wiadomość - 2020-02-19
Desperados III wróci do korzeni i tworzony jest w stylu pierwszej części serii.

Desperados 3, taktyczna strategia czasu rzeczywistego studia Mimimi Games, twórców Shadow Tactics: Blades of the Shogun, miała pierwotnie zadebiutować w ubiegłym roku, ale zaliczyła kilka miesięcy temu opóźnienie. Mimo że już w lipcu 2019 roku można było wziąć udział w zamkniętych beta-testach, to prace się przedłużają i na pełną wersję musimy jeszcze trochę poczekać. Firma THQ Nordic poinformowała bowiem w najnowszym wpisie na platformie Steam, że tytuł wyjdzie latem 2020 roku. Niestety, wydawca gry nie podał dokładnej daty wydania. Na osłodę opublikowano nowy zwiastun przedstawiający Doca McCoya, który możecie zobaczyć poniżej.

Doc McCoy zadebiutował w pierwszej części serii z 2001 roku, odgrywając rolę alchemika w gangu dowodzonym przez Johna Coopera, którego również nie zabraknie w nowej odsłonie. Jest więc to postać, którą każdy fan tego strategicznego cyklu powinien kojarzyć. W młodości spędził lata na studiowaniu medycyny w Anglii, a po przybyciu do Ameryki został zmuszony do walki podczas wojny secesyjnej, aż ostatecznie stał się łowcą nagród na wynajęcie, nie zadając zbyt wielu pytań. Jest to kolejny, po postaci Isabelle Moreau, zwiastun prezentujący umiejętności danego bohatera, więc do czasu premiery gry można zapewne spodziewać się ich więcej.

Desperados III zmierza na PC oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One. Według karty produktu na platformie Steam gra nie ukaże się w polskiej wersji językowej, ale plany co do tłumaczenia mogą się jeszcze zmienić, zanim trafi ona do sprzedaży.