Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lutego 2020, 17:30

Nowa aktualizacja No Man's Sky dodaje m.in. organiczne statki

No Man's Sky otrzymało kolejną darmową aktualizację zawartości. Wprowadza ona do produkcji studia Hello Games nowe statki, które są organiczne. Ich historię poznamy dzięki specjalnej serii misji.

W SKRÓCIE
  1. No Man's Sky otrzymało nową aktualizację na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One.
  2. Dodaje ona do gry organiczny statek, nową serię misji oraz świeże losowe spotkania, obce formy życia i tajemnicze obiekty, które można znaleźć w kosmosie.

Studio Hello Games ani myśli zwalniać tempa rozwoju No Man's Sky. Przeszło trzy lata po katastrofalnej premierze ten kosmiczny symulator wciąż regularnie otrzymuje darmową zawartość. Dziś na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One zadebiutowała kolejna aktualizacja do niego, oferująca kilka niespotykanych dotąd rzeczy. Jej główną atrakcją jest pierwszy od blisko dwóch lat (czyli aktualizacji Atlas Rises) nowy statek. Znacznie różni się on od tych już obecnych w grze. Jest on bowiem... żywy.

Niezwykłe stworzenia, we wnętrzach których będziemy mogli przemierzać kosmos, są wynikiem eksperymentów rasy Korvax. Historię ich powstania poznamy dzięki specjalnej serii misji. Nowe statki są hodowane i nie można ich ulepszać w tradycyjny sposób, jak pozostałe maszyny. Zamiast tego każdy z nich „rodzi się” z indywidualnym systemem organów, definiujących jego atrybuty. Jeśli będziemy chcieli jakiś podnieść, konieczne okaże się odpowiednie „wypielęgnowanie” naszego podopiecznego.

Dzięki nowej aktualizacji w No Man’s Sky pojawiło się kilka interesujących elementów. - Nowa aktualizacja No Man's Sky dodaje m.in. organiczne statki - wiadomość - 2020-02-20
Dzięki nowej aktualizacji w No Man’s Sky pojawiło się kilka interesujących elementów.

Wszystkie nowe organiczne statki są generowane proceduralnie. Dzięki temu każdy kontakt z nimi powinien za każdym razem stanowić świeże, nieco psychodeliczne doświadczenie. Lekki surrealizm możemy poczuć zwłaszcza w momencie, gdy siądziemy w kokpicie takiego okrętu. A jeśli do tego zdecydujemy się na zabawę w VR, wówczas znajdowanie się w żyjącym wnętrzu okrętu ma robić iście piorunujące i niepokojące wrażenie. Przynajmniej takie jest zdanie twórców.

Kolejna seria misji oraz organiczne statki to jednak nie wszystko, co trafiło do No Man's Sky dzięki dzisiejszej aktualizacji. Jak poinformowali twórcy, wraz z nią w kosmosie gry pojawiły się nowe przypadkowe spotkania, obce formy życia oraz tajemnicze obiekty. Wszystko to czeka do odkrycia przez śmiałków.

Dzisiejsza aktualizacja jest pierwszą do No Man's Sky w tym roku. W najbliższym czasie możemy się spodziewać kolejnych. Studio Hello Games nieco zmieniło bowiem strategię rozwoju swojej produkcji. Między większymi patchami będą pojawiały się mniejsze łatki dodające do produkcji jakieś nowe funkcje. Twórcy zdecydowali się na takie podejście, gdyż nie chcą sprawiać wrażenia wielomiesięcznej ciszy między kolejnymi dużymi uaktualnieniami.

  1. Oficjalna strona gry No Man’s Sky
  2. No Man’s Sky po 2 latach – recenzja aktualizacji NEXT
  3. No Man’s Sky – kompendium wiedzy
  4. No Man's Sky – poradnik do gry

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube. W GryOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Obecnie opiekuje się działami trainerów i kodów, uzupełnia encyklopedię o trailery, a także rozwija bazę zapisów gier. Od czasu do czasu poinformuje Was także o nowych darmowych grach w Epic Games Store oraz interesujących ofertach na konsole.

więcej