Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 listopada 2010, 12:45

autor: Sarge

Demo i spin-off LittleBigPlanet 2 w grudniu na PlayStation Store

Gdyby premiera LittleBigPlanet 2 nie została swego czasu przesunięta, już zagrywalibyśmy się w pełną wersję dzieła studia Media Molecule. Zamiast tego musimy uzbroić się w cierpliwość do stycznia, ale czekanie umilą nam dwie ciekawe premiery na PlayStation Store związane z tym tytułem.

Gdyby premiera LittleBigPlanet 2 nie została swego czasu przesunięta, już zagrywalibyśmy się w pełną wersję dzieła studia Media Molecule. Zamiast tego musimy uzbroić się w cierpliwość do stycznia, ale czekanie umilą nam dwie ciekawe premiery na PlayStation Store związane z tym tytułem.

Dla wielu osób najważniejszą wiadomością będzie udostępnienie wersji demonstracyjnej gry, pozwalającej przetestować wybrane etapy z trybu fabularnego. Bardziej dokładna zawartość próbki póki co nie jest znana, choć na pewno będziemy mogli sprawdzić kilka nowych możliwości, w tym między innymi bujanie się na podręcznej lince z hakiem. Wiemy już natomiast, że 22 grudnia demo wyląduje w europejskiej wersji sklepiku Sony (a dzień wcześniej w amerykańskiej), stanowiąc miły prezent pod choinkę od twórców.

Demo i spin-off LittleBigPlanet 2 w grudniu na PlayStation Store - ilustracja #1

Z kolei już 8 grudnia mieszkańcy Starego Kontynentu subskrybujący usługę PlayStation Plus otrzymają zupełnie za darmo do ściągnięcia produkcję Sackboy’s Prehistoric Moves. Będzie to swego rodzaju spin-off tej serii, przeznaczony tylko do kooperacyjnej rozgrywki dla wielu graczy i wykorzystujący kontroler PlayStation Move. O tym tytule mówiło się notabene już od kilku dni, gdy wyjawiła go australijska organizacja zajmująca się klasyfikacją gier.

Do zabawy w Sackboy’s Prehistoric Moves potrzebować będziemy PlayStation Move i od jednego do trzech zwykłych padów. Gracz korzystający z kontrolera ruchowego utoruje drogę pozostałym uczestnikom, rozbijając skrzynki, aktywując przełączniki czy obracając platformy. Reszta standardowo będzie poruszała się swoim Sackboyem, przechodząc w ten sposób wszystkie dziesięć etapów utrzymanych w klimatach ery prehistorycznej.

Demo i spin-off LittleBigPlanet 2 w grudniu na PlayStation Store - ilustracja #2

Jeśli nie opłacacie na bieżąco abonamentu PlayStation Plus, od 15 grudnia omawiany tytuł stanie się dostępny dla wszystkich. W tym przypadku trzeba będzie jednak wydać na niego 5.99€, czyli najprawdopodobniej ok. 20 złotych. Oprócz tego minigierka trafi na płytę z pełną wersją LittleBigPlanet 2, więc bardziej cierpliwi mogą poczekać do stycznia na wypróbowanie możliwości PlayStation Move w dziele Media Molecule.

Oprócz tego na oficjalnym blogu PlayStation pojawiła się informacja, że w grudniu kolejni użytkownicy PlayStation Plus otrzymają zaproszenia do wzięcia udziału w beta testach LittleBigPlanet 2. Pierwsza ich faza rozpoczęła się na przełomie sierpnia i września - podobnie jak wtedy, także tym razem tylko wybrane osoby sprawdzą wczesną wersję LittleBigPlanet 2 w akcji. Pozostaje więc liczyć na odrobinę szczęścia, a przede wszystkim zaopatrzyć się we wspomniany abonament Sony.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

LittleBigPlanet 2

LittleBigPlanet 2