Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 października 2021, 13:25

Deep Rock Galactic otrzyma darmowy battle pass; gra jest świetnie rozwijana

Dalszy rozwój Deep Rock Galactic odbywać się będzie w ramach Sezonów. Co jednak ciekawe, towarzyszące im battle passy będą darmowe.

SZCZEGÓŁY SEASON 1:
  • aktualizacja wprowadzi nową wrogą frakcję wraz z unikalnym typem misji oraz dodatkowe uzbrojenie,
  • w ramach sezonu udostępniona zostanie przepustka, w której będziemy mogli odblokować sto poziomów – każdy z nich zaoferuje inne nagrody,
  • wszystkie przedmioty z przepustki będzie można zdobyć w inny sposób po zakończeniu sezonu.

Studio Ghost Ship Games poszło śladem innych deweloperów i zapowiedziało pierwszy sezon Deep Rock Galactic. Jednak wbrew obecnym standardom towarzysząca mu przepustka sezonowa będzie całkowicie darmowa. Co więcej, twórcy nawet nie zamierzają nas popędzać. Nawet po zakończeniu sezonu wszystkie możliwe do odblokowania w jego trakcie przedmioty będzie można zdobyć w inny sposób.

Season 01: Rival Incursion, bo tak brzmi pełna nazwa nowego etapu w historii gry, zadebiutuje 4 listopada tego roku na PC. Wersje na konsole Xbox oraz Game Passa ukażą się dwa tygodnie później, czyli 18 listopada. To opóźnienie wynika z tego, że aktualizacja wpierw zadebiutuje na Steamie we wczesnej wersji eksperymentalnej, przeznaczonej tylko dla osób, które zachcą wziąć udział w testach.

Dzięki Season 01 do gry trafi m.in. nowa wroga frakcja w postaci robotów konkurencyjnej firmy wydobywczej. Wraz z nimi zadebiutuje typ misji znany jako Sabotaż Przemysłowy, w ramach którego gracze zapuszczą się do bazy konkurencji i ukradną znajdujący się tam dysk z danymi. Wpierw będą musieli zneutralizować chroniące ten skarb pola siłowe, a na koniec stoczyć bitwę z nowym bossem. W starciach wykorzystamy cztery nieznane wcześniej rodzaje uzbrojenia.

W ramach przepustki będziemy mogli wypełniać zadania w celu odblokowania stu poziomów postępu, z których każdy zaoferuje unikalne nagrody, takie jak możliwość swobodnego wybrania przedmiotu z drzewek obiektów kosmetycznych, zestawy kredytów i materiałów craftingowych, nowe pozy świętujące wygrane czy pakiet schematów broni.

Równocześnie ze startem sezonu ukaże się płatne DLC Rival Tech Pack, które zawierać jednak będzie wyłącznie przedmioty o charakterze kosmetycznym, inspirowane stylem nowej wrogiej frakcji.

Przypomnijmy, że Deep Rock Galactic zadebiutowało we wczesnym dostępie 28 lutego 2018 roku w wersjach na PC (w Steam Early Access) oraz konsolę Xbox One (w ramach Xbox Game Preview). Produkcja okazała się sporym sukcesem. Na początku tego roku autorzy chwalili się, że sprzedaż przekroczyła 2 mln egzemplarzy.

Interesujesz się grą Deep Rock Galactic? Jeśli tak, to zaciekawić Cię mogą inne doniesienia o tym projekcie:

  1. Deep Rock Galactic sprzedało się doskonale, gracze pokochali kosmiczne krasnoludy
  2. Deep Rock Galactic bestsellerem Steam po opuszczeniu Early Access
  1. Oficjalna strona gry
  2. Deep Rock Galactic – poradnik do gry
  3. Profil gry na Steamie