Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 27 października 2021, 13:37

Aktualizacje The Sims 4 i plany na przyszłość - dziś stream Inside Maxis [Aktualizacja]

Możliwe, że w tym roku nie otrzymamy żadnego dużego DLC do The Sims 4. Zamiast tego do gry zawitają dwie aktualizacje, które zostaną omówione szerzej prawdopodobnie podczas dzisiejszej transmisji Inside Maxis.

W skrócie:

  1. Wiele wskazuje na to, że pod koniec tego roku do The Sims 4 nie zawita żaden duży dodatek;
  2. zamiast tego otrzymamy dwie aktualizacje do podstawowej wersji gry;
  3. dziś o 20:00 odbędzie się transmisja Inside Maxis.

Aktualizacja

Zgodnie z zapowiedziami, wczoraj wieczorem odbyła się transmisja z cyklu Inside Maxis. W pierwszej części streama skupiono się na wkładzie latynoskiej społeczności w rozwój The Sims 4. Drugi segment poświęcony został aktualizacji, która zawita do gry w przyszłym tygodniu. Ma ona wprowadzić scenariusze, które będziemy mogli realizować.

Po aktualizacji w menu głównym pojawi się ikonka pozwalająca rozpocząć nowy scenariusz. W momencie premiery będzie można je rozegrać jedynie z nową rodziną (jednak twórcy planują umożliwić zabawę w tym trybie również na istniejących zapisach).

Na początek dostępne będą dwa scenariusze: Making Money i Finding Love After a Breakup. Później dodane zostaną kolejne, a część z nich będzie ograniczona czasowo. Grając w tym trybie, naszym zadaniem będzie realizowanie narzuconych wyzwań. Przykładowo w Making Money rozpoczniemy zabawę posiadając na konie 0 simoleonów, a celem będzie zarobienie miliona – nieważne, jakimi sposobami.

Oryginalna wiadomość

Pod koniec września studio Maxis opublikowało road mapę do The Sims 4 zatytułowaną Sezon Tożsamości. Prezentuje ona plan rozwoju tytułu na październik, listopad i grudzień tego roku. Tym, co rzuca się w niej w oczy, jest brak większych DLC zaplanowanych na końcówkę 2021 r. Według ostatnich słów deweloperów, może okazać się to prawdą. Zamiast dodatków otrzymamy dwie aktualizacje do podstawowej wersji gry, które zostaną omówione szerzej prawdopodobnie podczas dzisiejszej transmisji Inside Maxis.

Aktualizacje The Sims 4 i plany na przyszłość - dziś stream Inside Maxis [Aktualizacja] - ilustracja #1
Źródło: LlamaGuruFrost via Twitter

Na pytanie jednej z fanek o uaktualnienie road mapy i nowe dodatki community manager odpowiedzialny za serię The Sims odpowiedział jedynie, że Sezon Tożsamości obejmuje ostatnie miesiące tego roku. Łatwo można więc wywnioskować, że na większe DLC przyjdzie nam poczekać trochę dłużej. Jest to sytuacja bezprecedensowa, ponieważ największe dodatki do The Sims 4 od mniej więcej czterech lat otrzymywaliśmy w połowie i pod koniec danego roku.

Aktualizacje The Sims 4 i plany na przyszłość - dziś stream Inside Maxis [Aktualizacja] - ilustracja #2
Źródło: LlamaGuruFrost via Twitter

Sytuacja ta nie oznacza jednak, że do The Sims 4 nie trafi nowa zawartość. W planach są dwie aktualizacje do podstawowej wersji gry. Nie wiemy jednak, co wprowadzą. Więcej informacji na ten temat być może poznamy dziś wieczorem. O 20:00 czasu polskiego odbędzie się bowiem kolejna transmisja z serii Inside Maxis, w ramach której twórcy prezentują informacje powiązane z cyklem. Obejrzycie ją za pośrednictwem Twitcha.

Warto pamiętać, że Sezon Tożsamości nie przeminął w 100% bez DLC. Na początku października otrzymaliśmy bowiem dwie nowe kolekcje: Dzielnicę mody i Lotniskowy szyk.

  1. The Sims 4 – poradnik do gry
  2. Maxis Studios – strona oficjalna
  3. The Sims 4 – strona oficjalna