Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 27 października 2021, 14:00

autor: Patryk Łukasz Kubiak

Cowboy Bebop Netflixa na nowym trailerze. Kosmiczny western w rytmie jazzu

Cowboy Bebop zapowiada się naprawdę obiecująco, choć przez wzgląd na oczekiwania fanów materiału źródłowego, czyli kultowego anime, Netflix może łatwo położyć serial. Póki co zobaczcie nowy trailer nadchodzącej produkcji.

W Polsce Cowboy Bebop – kultowe na całym świecie anime studia Sunrise Inc. – nie zyskało aż tak wielkiego rozgłosu (a przynajmniej w mojej bańce społecznej) jak w pozostałych częściach globu, choć z pewnością ma rzeszę oddanych fanów. Teraz jest szansa, by się to zmieniło i marka trafiła do szerokiego grona odbiorców nad Wisłą. Netflix opublikował trailer serialu Cowboy Bebop. Produkcji, która – podobnie jak oryginał – inspiracje czerpie z muzyki jazzowej i westernów, łącząc je z settingiem science fiction oraz najeżonymi humorem dialogami. Zwiastun obejrzycie poniżej.

Mnie osobiście, mimo że miłośnikiem pierwowzoru nigdy nie byłem, zapowiedź przypadła do gustu. Jeżeli jednak serial Netflixa zbliży się poziomem do obrazów animowanych o Spike’u Siegelu i spółce, to otrzymamy naprawdę solidną produkcję, z dużym potencjałem na rozbudowę marki. Kto wie – może sam jeszcze sięgnę po oryginalne tytuły z końca XX i początku XIX wieku, jeśli netflixowy Cowboy Bebop okaże się sukcesem. Cała seria anime od niedawna jest dostępna w ofercie serwisu. Premiera serialu aktorskiego odbędzie się natomiast 17 listopada.