Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 12 czerwca 2012, 15:11

autor: Hed

Deep otrzymał zwiastun – film na silniku Source, który tworzy reżyser „9”

Pojawił się zwiastun filmu animowanego Deep, który powstaje na silniku Source. Kooperacja między znanym reżyserem, wziętym studiem animacyjnym i firmą Valve zapowiada się całkiem ciekawie.

Deep otrzymał zwiastun – film na silniku Source, który tworzy reżyser „9” - ilustracja #1

W sieci pojawił się zwiastun filmu animowanego Deep, powstającego na silniku Source, który znamy z gier Half-Life 2, Zeno Clash, czy Dear Esther. Reżyserem produkcji jest Shane Acker, a animatorami ekipa ze studia Brown Bag Films. Technologii do stworzenia obrazu użyczyła oczywiście firma odpowiadająca za wspomniany silnik, czyli Valve Software. Szykuje się ciekawa propozycja, która może zapoczątkować nowy trend w tym gatunku kina.

Specyficzne podejście do procesu produkcji Deep pozwala na łatwiejsze animowanie postaci niż w klasycznych filmach i renderowanie scen w czasie rzeczywistym. Wykorzystanie silnika umożliwia też użycie pewnych elementów w ewentualnej przyszłej grze. Technologia Valve z 2004 roku przekłada się więc na niższe koszty niż w przypadku klasycznie tworzonych tytułów. Zapytacie o efekty? Są bardzo dobre, co pokazuje zresztą opublikowany zwiastun.

Deep ma opowiadać historię załogi łodzi badającej sekrety rasy Wayfarers. Całość będzie rozgrywała się w postapokaliptycznym świecie, w którym ludzkość, aby przetrwać, przeniosła się pod wodę. Reżyser Deep, Shane Acker, jest znany z filmu 9 (wyprodukowanego przez Tima Burtona). Studio Brown Bag Films było za to nominowane do Oskara za animację Give Up Yer Aul Sins and Granny O’Grimm. Jak widać, warto śledzić losy tego filmu.

  1. Oficjalna strona Brown Bag Films