Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 czerwca 2010, 07:23

autor: Jiker

Debiut trzeciego rozszerzenia do Napoleon: Total War

Firmy SEGA oraz Creative Assembly poinformowały o debiucie trzeciego rozszerzenia do strategii czasu rzeczywistego Napoleon: Total War. Dodatek o nazwie The Peninsular Campaign został opublikowany za pośrednictwem platformy Steam. Jego cena, z uwagi na obszerną zawartość, została ustalona na poziomie 6,99 euro (ok. 28 złotych).

Firmy SEGA oraz Creative Assembly poinformowały o debiucie trzeciego rozszerzenia do strategii czasu rzeczywistego Napoleon: Total War. Dodatek o nazwie The Peninsular Campaign został opublikowany za pośrednictwem platformy Steam. Jego cena, z uwagi na obszerną zawartość, została ustalona na poziomie 6,99 euro (ok. 28 złotych) – o 5 euro wyższym, aniżeli w przypadku dwóch poprzednich DLC.

W dodatku posiadacze podstawowej wersji Napoleon: Total War zostają przeniesieni do roku 1811 na Półwysep Iberyjski, gdzie biorą udział w konflikcie toczonym pomiędzy wojskami napoleońskimi, a armią powstałą po zawarciu trójprzymierza Wielkiej Brytanii z Hiszpanią i Portugalią. Nabywcy The Peninsular Campaign otrzymują szansę toczenia walk, także politycznych, na mapie Półwyspu Iberyjskiego, podzielonego na 32 regiony kontrolowane przez cztery wymienione wyżej narody. Gracz może przejąć kontrolę nad trzema z nich: Hiszpanią, a także armiami Wielkiej Brytanii oraz Francji.

Debiut trzeciego rozszerzenia do Napoleon: Total War - ilustracja #1

Każda z wymienionych stron posiada odmienne cele. Armia Napoleona dąży do stłumienia ruchu oporu oraz politycznego podporządkowania regionów Półwyspu Iberyjskiego. Brytyjczycy, początkowo sprawujący kontrolę nad niewielkim terenem, są w stanie uzyskać wsparcie z Wysp Brytyjskich oraz Ameryki Północnej i uskutecznić w ten sposób starania o wyzwolenie poszczególnych regionów (z korzyścią dla Hiszpanii oraz Portugalii). Z kolei Hiszpanie, posiadający niewielką armię, korzystają z nieograniczonych usług oddziałów partyzanckich, mających pomóc im w odparciu ataku nieprzyjaciela. W sumie w starciach bierze udział 28 nowych typów oddziałów.

Przypominamy, że dwa poprzednie rozszerzenia do Napoleon: Total War debiutowały na platformie Steam odpowiednio pod koniec marca, a także na początku maja. W obu przypadkach ich cena ustalana była na poziomie 1,99 euro (ok. 8 złotych).