Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 12 stycznia 2021, 13:40

autor: AlexB

Deadpool ma szansę spotkać bohaterów Avengers. Kategoria R dla trzeciej części potwierdzona

Kevin Feige, czyli szef Marvel Studios, potwierdził, że Deadpool 3, podobnie jak dwie poprzednie części, będzie miał kategorię wiekową R. Ponadto słynny gadatliwy najemnik stanie się częścią kinowego uniwersum Marvela.

W SKRÓCIE
  1. W trakcie wywiadu z serwisem Collider Kevin Feige, szef Marvel Studios, potwierdził, że Deadpool 3 będzie miał kategorię R.
  2. Podkreślił on także, że bohater będzie częścią MCU.
  3. Niestety, Feige zdradził również, że zdjęcia do filmu rozpoczną się najwcześniej w przyszłym roku.

Odkąd w marcu 2019 roku Disney oficjalnie przejął 21st Century Fox wielu miłośników ekranizacji komiksów miało obawy, czy ta pierwsza firma nie zdecyduje się na ugrzecznienie kolejnej części niezwykle popularnej filmowej serii o przygodach Deadpoola z Ryanem Reynoldsem w roli głównej. Wszakże dużą częścią uroku należących do niej tytułów są niepokorne żarty oraz spora dawka brutalności, a korporacja spod znaku Myszki Miki raczej nie jest znana z tego typu produkcji. Spekulacje na ten temat zostały ucięte w listopadzie ubiegłego roku, kiedy pojawiła się informacja, że Deadpool 3 będzie miał kategorię R, czyli będzie przeznaczony dla widzów powyżej 17 roku życia (osoby poniżej tego limitu będą mogły wejść na salę kinową tylko w obecności starszego opiekuna). Teraz potwierdził to w trakcie rozmowy ze Steve'em Weintraubem z serwisu Collider sam Kevin Feige, szef Marvel Stuidios, sprawujący pieczę nad kinowym uniwersum Marvela.

Deadpool ma szansę spotkać bohaterów Avengers. Kategoria R dla trzeciej części potwierdzona - ilustracja #1
Deadpool 3 nie będzie ugrzeczniony pod kategorię PG-13.

To jeszcze nie wszystko. Feige podkreślił także, że Deadpool będzie częścią kinowego uniwersum Marvela. Otwiera to rzecz jasna mnóstwo możliwości co do kreacji sytuacji komicznych nie tylko w kolejnych częściach przygód obdarzonego supermocami najemnika, ale również w różnorakich crossoverach. Wszakże odgrywany przez Ryana Reynoldsa bohater dość luźno podchodzi do swojej roli i doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że jest częścią fikcyjnych opowieści, co owocuje wieloma żartami burzącymi czwartą ścianę. Kto wie? Być może usłyszymy chociażby ciętą uwagę na temat tego, że mimo należenia do jednej z najlepiej zarabiających marek filmowych na świecie Deadpool 3 ma niepoważnie niski budżet, a gościnnych występów jakby mało (podobny dowcip pojawił się w Deadpoolu 2).

Niestety, Feige miał też nieco mniej optymistyczne wieści. Według jego słów, zdjęcia do Deadpoola 3 rozpoczną się najwcześniej w przyszłym roku. Wszystko ze względu na napięty grafik Ryana Reynoldsa i mnogość projektów z MCU, które już zostały zapowiedziane i trzeba je zrealizować.

W każdym razie obecnie trwają intensywne prace nad scenariuszem Deadpoola 3. Zajmują się nim siostry Wendy Molyneux oraz Lizzie Molyneux-Loeglin, które pracowały między innymi nad bardzo popularnym za oceanem serialem animowanym dla dorosłych – Bob Burgers. Całość nadzoruje sam Ryan Reynolds. Czy uda im się stworzyć interesującą historię opatrzoną dialogami, które przypadną do gustu fanom dwóch poprzednich części? Na odpowiedź na to pytanie przyjdzie nam trochę poczekać.

  1. Oficjalna strona Marvel Studios