Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 12 stycznia 2021, 14:04

Ben Affleck nakręci następną superprodukcję Disneya

Ogłoszono, że Ben Affleck wyreżyseruje dla wytwórni Disney filmową adaptację młodzieżowej serii powieści Keeper of the Lost Cities.

Ben Affleck znalazł swój następny projekt. Serwis Deadline donosi, że wyreżyseruje on dla wytwórni Disneya film Keeper of the Lost Cities. Będzie również pełnił role producenta (przez swoją firmę Pearl Street) oraz scenarzysty. Nic nie wskazuje za to, że zamierza także wystąpić w tym obrazie.

Zgodnie z tytułem, film stanowić ma adaptację bestsellerowej serii młodzieżowych powieści autorstwa Shannon Messenger, która w Polsce wydawana jest jako Zaginione miasta nakładem wydawnictwa lUVI. Affleckowi w napisaniu scenariusza pomoże Kate Gritmon.

Książkowa seria opowiada o 12-letniej dziewczynce imieniem Sophie Foster, która posiada zdolności telepatyczne. W pierwszym tomie bohaterka odkrywa, że nie pochodzi ze świata ludzi i przenosi się do tytułowych Zaginionych miast, które zamieszkują osoby z podobnymi do niej talentami.

Ben Affleck nakręci następną superprodukcję Disney - ilustracja #1
Cykl jest wydawany w Polsce jako Zaginione miasta.

Cykl składa się z dziewięciu tomów (ośmiu głównych oraz najnowszego, oznaczonego jako część 8.5), a kolejny jest w drodze. W sumie sprzedano już ponad 2,5 mln egzemplarzy książek z tej marki. W Polsce na razie ukazały się trzy powieści.

Nie wiadomo, na kiedy zaplanowano premierę ekranizacji Keeper of the Lost Cities. Nie ujawniono jeszcze, kto zagra główne role, więc od debiutu w kinach dzieli nas najpewniej jeszcze sporo czasu.

Warto na koniec wspomnieć, że to nie jedyna adaptacja serii młodzieżowych powieści, jaką ma w planach Disney. Firma pracuje również nad serialem Percy Jackson, który trafi do serwisu Disney+.

  1. Disney – strona oficjalna
  2. Keeper of the Lost Cities – strona cyklu powieściowego