Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 stycznia 2014, 12:05

autor: luckie

DayZ otrzyma nową łatkę w przyszłym tygodniu. Koniec z wylogowywaniem się w trakcie walki

DayZ doczeka się nowej aktualizacji najpóźniej 7 lutego. Patch m.in. utrudni ucieczkę z walki poprzez wylogowanie się z gry. Po opuszczeniu rozgrywki postać pozostanie aktywna przez 30 sekund. Poza tym częsta zmiana serwerów będzie karana wydłużającym się czasem oczekiwania na ponowne połączenie.

Fani DayZ wiadomość o zmianach w nowej łatce przyjęli bardzo entuzjastycznie - DayZ otrzyma nową łatkę w przyszłym tygodniu. Koniec z wylogowywaniem się w trakcie walki - wiadomość - 2014-01-30
Fani DayZ wiadomość o zmianach w nowej łatce przyjęli bardzo entuzjastycznie

Twórcy DayZ powiadomili, że na eksperymentalnych serwerach testowana jest właśnie nowa aktualizacja, która powinna trafić do gry najpóźniej 7 lutego. Oprócz tradycyjnej garści poprawek usuwających wykryte błędy, łatka wprowadzi kilka istotnych usprawnień. Samodzielna wersja popularnego moda do ArmA II – militarnego FPS-a od studia Bohemia Interactive – wciąż jest daleka od doskonałości, ale każda tego typu aktualizacja przybliża produkcję do jej finalnego kształtu. Grywalna wersja alfa DayZ trafiła do sprzedaży 16 grudnia ubiegłego roku w ramach Wczesnego Dostępu na Steamie i pomimo wielu braków w ciągu pierwszych 24 godzin rozeszła się w liczbie ponad 172 tysięcy egzemplarzy. W połowie stycznia tytuł przekroczył kamień milowy w postaci miliona sprzedanych kopii.

Zmiany w nowym patchu do DayZ
  1. Dodanie kolejek przy zmianie serwera
  2. Częste wylogowywanie się będzie karane dłuższym czasem oczekiwania na dołączenie do gry
  3. Po wylogowaniu się postać gracza pozostanie w grze przez 30 sekund
  4. Nowe przedmioty, wrogowie, animacje itp.

Obecnie jednym z największych bolączek trapiących testerów tej postapokaliptycznej produkcji MMO o zombie okazali się gracze, którzy mają w zwyczaju uciekać z walki poprzez wylogowanie się z gry. Jest to o tyle uciążliwe, że o amunicję w DayZ znacznie trudniej niż w większości współczesnych FPS-ów, więc marnowanie jej na cele widmo potrafi być niesamowicie frustrujące. Wraz z najnowszym patchem, tego typu próby ucieczki przed śmiercią będą karane dodatkowym czasem oczekiwania na ponowne dołączenie do zabawy. Co więcej, po wylogowaniu postać gracza pozostanie aktywna w grze przez 30 sekund, co sprawi, że rozłączenie się z serwerem w trakcie walki nie będzie najlepszym pomysłem. Dodanie wydłużających się kolejek pomoże też ukrócić proceder znany jako „skakanie po serwerach” w celu zebrania dodatkowych przedmiotów.

Inne nowości w kolejnej aktualizacji to m.in. dodatkowe przedmioty, takie jak maczeta czy improwizowany plecak kurierski, poszerzona paleta animacji oraz nowy rodzaj zombiaków. Szczegółową listę zmian znajdziecie na oficjalnym forum gry DayZ.

  1. Oficjalna strona gry DayZ
  2. DayZ w sklepie Steam
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

DayZ

DayZ