Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 września 2016, 19:27

autor: Góral

Dawn of the Devs - rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na grę ze słynnymi deweloperami

Na Kickstarterze rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na platformówkę Dawn of the Devs, w której wcielimy się w znanych deweloperów, w tym Tima Schafera, Cliffa Bleszinskiego i Hideo Kojimę.

W serwisie Kickstarter rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na kolejny interesujący projekt. Firma Underdog Studios potrzebuje 65 tysięcy dolarów na produkcję gry Dawn of the Devs. Będzie to dwuwymiarowa platformówka akcji, ale zanim ziewniecie i przejdziecie do innego newsa, wiedzcie, że głównymi bohaterami będą znani deweloperzy. Gracze wcielą się w trzy postacie – Toma Schiffera, szefa studia Two Headed Productions, Biffa Klozinskiego, bossa Chieflock Productions oraz Hiro Komiyę, CEO Komyia Productions. Herosi ci wzorowani są na Timie Schaferze z Double Fine, Cliffie Bleszinskim z Boss Key Productions i oczywiście Hideo Kojimie z Kojima Productions.

Dawn of the Devs w skrócie:
  • platformówka akcji z elementami logicznymi;
  • przeznaczona na PC-ty i konsole Xbox One oraz PlayStation 4;
  • ukaże się pod koniec 2018 roku, o ile twórcy uzbierają pieniądze na Kickstarterze.

Nasi podopieczni trafią do alternatywnego świata Wicked World of Gaming, gdzie będą musieli zmierzyć się z negatywnymi aspektami branży gier wideo, które zostały powołane do życia przez złowrogą postać. Na szczęście deweloperzy zyskają „nadzwyczajne” moce, dzięki którym rozprawią się z zagrożeniem. Cliffy, znaczy się Bliffi, będzie strzelał z pseudo-Lancera (w końcu to jeden z „ojców” Gears of War), Tom zbierać ma wszystkie przedmioty (w końcu to król przygodówek), a Hiro oczywiście schowa się w kartonie i przemknie niezauważony przez wrogów (w końcu to twórca Metal Geara). Podczas zabawy trzeba będzie wykorzystywać wszystkie te zdolności, przełączając się pomiędzy bohaterami w dowolnej chwili.

Świat produkcji ma być całkiem zróżnicowany i odwiedzimy m.in. przystań piratów, cmentarzysko gier czy też ich świątynię. Nie zabraknie odmiennych typów przeciwników, z którymi trzeba będzie sobie radzić na różne sposoby oraz kreskówkowej oprawy graficznej.

W Dawn of the Devs wystąpi plejada gwiazd dewelopingu. - Dawn of the Devs - rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na grę ze słynnymi deweloperami - wiadomość - 2016-09-08
W Dawn of the Devs wystąpi plejada gwiazd dewelopingu.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem i uda się uzbierać zakładaną kwotę, to Dawn of the Devs ukaże się pod koniec 2018 roku na PC-tach. Dodatkowo po zebraniu 100 tysięcy dolarów gra pojawi się też na konsolach Xbox One oraz PlayStation 4. Inne progi zbiórki zakładają stworzenie dodatkowych postaci, w tym Milo Deverauxa (Peter Molyneux) i Nicka Gable’a (Gabe Newell). Zapowiada się całkiem fajnie, więc trzymamy kciuki!

Underdog Studios to niewielki deweloper z Hiszpanii. Studio zatrudnia dwie osoby – Alfreda Gonzaleza-Barrosa i Alvaro Gonzaleza. Obaj panowie pracują w branży od około 10 lat, a w swoim CV mają współpracę przy takich tytułach jak War Leaders: Clash of Nations, Planet 51 Online i Young Justice: Legacy.

Dawn of the Devs - rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na grę ze słynnymi deweloperami - ilustracja #2
Dawn of the Devs - rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na grę ze słynnymi deweloperami - ilustracja #3
Dawn of the Devs - rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na grę ze słynnymi deweloperami - ilustracja #4
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Dawn of the Devs

Dawn of the Devs