Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 września 2016, 20:55

autor: Góral

Super Mario Run - mobilny Mario ukaże się w grudniu

Firma Nintendo zapowiedziała grę Super Mario Run, czyli platformówkę typu auto runner z Mario w roli głównej. Tytuł ukaże się w App Store w grudniu bieżącego roku.

Firma Nintendo sprawiła dziś swoim fanom małą niespodziankę. Growy gigant postanowił bowiem przenieść jedną ze swoich największych marek na urządzenia mobilne. Mowa o samym Mario, który pojawi się w grudniu bieżącego roku w App Store. Produkcja nazywać ma się Super Mario Run i będzie platformówką typu auto runner, czyli czymś w stylu np. Rayman Fiesta Run. Wąsaty hydraulik będzie gnał przed siebie samodzielnie, a my mamy pomagać mu w pokonywaniu przeszkód, zbieraniu monet itd. Deweloperzy z Nintendo oddadzą do naszej dyspozycji trzy tryby gry – w pierwszym będziemy pokonywać kolejne trasy, w drugim postaramy się pobić wyniki innych graczy, a w ostatnim stworzymy Mushroom Kingdom, używając monet zebranych w pozostałych formach zabawy.

Mobilny Mario będzie klasycznym auto runnerem. - Super Mario Run - mobilny Mario ukaże się w grudniu - wiadomość - 2016-09-07
Mobilny Mario będzie klasycznym auto runnerem.
Super Mario Run w skrócie:
  • platformówka typu auto runner na iOS od Nintendo;
  • ukaże się w grudniu bieżącego roku;
  • w pracach nad grą uczestniczy Shigeru Miyamoto.

Zdradzono, że gra udostępniana będzie za darmo, ale nie cała, a tylko jej fragment. Resztę odblokujemy wpłacając nieznaną jeszcze kwotę. To właściwie wszystkie konkrety, choć warto jeszcze wspomnieć, że w pracach nad projektem bierze udział sam Shigeru Miyamoto.

Oprócz tego mamy jeszcze inne dobre wieści dla fanów Nintendo. Firma zapowiedziała bowiem, że obiecane wcześniej mobilne gry spod szyldów Animal Crossing i Fire Emblem zadebiutują na rynku przed końcem marca 2017 roku.

Poniżej obejrzycie prezentację Super Mario Run, zarejestrowaną podczas konferencji firmy Apple w San Francisco.

Super Mario Run - mobilny Mario ukaże się w grudniu - ilustracja #2
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Super Mario Run

Super Mario Run