Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lutego 2020, 17:23

autor: Entelarmer

Data premiery gry SnowRunner - nowego symulatora ciężarówek w terenie

Znamy już datę premiery oraz cenę SnowRunnera - kontynuacji gry Spintires: MudRunner. Nowy symulator terenowych ciężarówek studia Saber Interactive, wprowadzający m.in. zimowe utrudnienia, zadebiutuje wiosną na konsolach oraz platformie Epic Games Store.

Firma Focus Home Interactive ujawniła datę premiery SnowRunnera – kontynuacji rozszerzonej wersji symulatora ciężarówek terenowych Spintires. Jak zdradza najnowszy zwiastun, tytuł ukaże się 28 kwietnia na komputerach osobistych (na platformie Epic Games Store) oraz PlayStation 4 i Xboksie One. W przypadku PC będziemy za standardowe wydanie będziemy musieli zapłacić 159,99 złotych, a na platformie Microsoftu (i zapewne na konsoli firmy Sony) – 209,99 zł. Do nabycia jest też edycja premium uwzględniająca przepustkę sezonową, którą możecie również zakupić osobno. Filmik możecie obejrzeć poniżej.

Produkcję zapowiedziano w połowie 2018 roku, wtedy jeszcze jako MudRunner 2. Choć to bez wątpienia niszowa produkcja, pierwsza odsłona okazała się na tyle popularna, że sprzedała się w ponad milionie egzemplarzy. Na pierwsze szczegóły odnośnie kontynuacji przyszło nam czekać niemal rok. Wtedy dowiedzieliśmy się, że w grze znajdziemy choćby nieobecne wcześniej typy nawierzchni, uwzględniające śnieg i lód. Najwyraźniej nowości te okazały się na tyle istotne, że studio Saber Interactive uznało za stosowne oddać to w zmienionym tytule. Ten poznaliśmy w trakcie zeszłorocznych targów gamescom.

Zimowy MudRunner ukaże się w samym środku wiosny. - Data premiery gry SnowRunner - nowego symulatora ciężarówek w terenie - wiadomość - 2020-02-18
Zimowy MudRunner ukaże się w samym środku wiosny.

Zmiany bynajmniej nie kończą się na zimowej otoczce i związanych z nią utrudnieniach. Autorzy dopracowali też samouczek i interfejs, dodali nowe pojazdy na licencji (m.in. modele Forda oraz Gazu) i postarali się, by całość była bardziej przystępna niż Spintires: MudRunner. Efekty prac studia zobaczymy pod koniec kwietnia.