Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 23 października 2011, 15:55

autor: Adrian Werner

Darmowe Perełki XVI - 13 października 2011 roku

Przed wami piętnasty przegląd najciekawszych gier freeware. Znajdziecie tu darmowe gry (w tym również te przeglądarkowe) które potrafią dostarczyć wiele zabawy, ale również ruszą nawet na najsłabszych netbookach. Ten przegląd obejmuje tydzień od 17 do 23 października września 2011 roku.

Witajcie w kolejnym przeglądzie gier darmowych. Jest to cykl, w którym raz w tygodniu prezentuje wam najciekawsze tytuły freeware (także te przeglądarkowe) z ostatnich dni. Znajdziecie tu produkcje, które nie tylko zapewniają masę zabawy, ale posiadają również tak niskie wymagania sprzętowe, że nawet proste netbooki nie będą miały problemów z ich udźwignięciem.

LAB OF THE DEAD

Nietypowa gra logiczna. W większości zombiakowych produkcji zajmujemy się mordowaniem żywych trupów. Tutaj natomiast gramy jako naukowiec eksperymentujący na schwytanych martwiakach. Karmimy je, badamy ich reakcje na różne bodźce i generalnie próbujemy zrozumieć ich biologię oraz kierujące nimi instynkty.

FISHER DIVER

Zwariowana gra rybacka. Tutaj nie siedzimy biernie na łodzi, a zamiast tego wpadamy do morza i pociskamy ze sprężonego powietrza rozrywamy biedne ryby na strzępy. Wszystko utrzymane jest w niepokojącej atmosferze, która z czasem zaczyna skręcać w stronę koszmaru sennego. Wysoka miodność, FPS-owe sterowanie (WASD plus celowanie myszką) i świetne wykonanie składają się w sumie na wyjątkowo ciekawą grę. Po screenie może wydawać się jedynie nie wartym uwagi dziwactem,  ale zaufajcie mi i dajcie jej szansę. Nie pożałujecie.

FINDING EDEN

Nietypowa gra przygodowa, w której kontrolujemy parę przyjaciół będącą ostatnimi ocalałymi ludźmi w umierającym świecie. By przeżyć musimy zachowywać się jak pasożyty i  kraść energię życiową z miejsc, gdzie wciąż można znaleźć jej resztki.

BRAINDEAD

Jednoprzyciskowa platformówka z bardzo nietypowym stylem graficznym. Nie kontrolujemy ruchów postaci i zamiast tego możemy jedynie korzystać z klawisza Z aby aktywować w odpowiednim momencie różne urządzanie ustawione na każdej z plansz. Brzmi prosto, ale w rzeczywistości wymaga doskonałego refleksu. To ciekawa propozycja dla tych, którzy lubią wyzwania.

CAVE TREK

Izometryczna gra łącząca elementy eksploracyjne z logicznymi. Naszym zadaniem jest przeprowadzenie bohatera przez serię lochów. W tym celu zbieramy klucze, przesuwamy kamienie i unikamy systemów strażniczych. Masa zabawy i doskonałe wykonanie łącznie tworzą wyjątkowo miodną produkcję.

VEHICLES 2

Gra logiczna, w której musimy doprowadzić samochody na właściwe miejsce. Nie jest to łatwe, ponieważ drogę najczęściej zagradzają nam inne pojazdy oraz różnego sortu przeszkadzajki w rodzaju opuszczanych mostów czy ładunków wybuchowych. Zabawa polega na takim wykorzystaniu specjalnych zdolności pojazdów i możliwości silnika fizycznego aby zrealizować przydzielone nam zadanie.

Adrian Werner

Adrian Werner

Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl – piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów – Adrian nigdy nie odmówi dobrej opowieści.

więcej