Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 maja 2024, 21:51

autor: Maciej Gaffke

Darmową strzelankę Ubisoftu sprawdziły już miliony graczy. XDefiant potrzebowało raptem 2,5 godziny, by „pękł” pierwszy milion

Darmowa strzelanka Ubisoftu osiągnęła ważny kamień milowy w bardzo szybkim tempie. XDefiant zgromadziło wokół siebie już 3 miliony unikalnych graczy.

Źródło fot. Ubisoft
i

Jak donosi serwis Insider-Gaming, wydana niedawno strzelanka XDefiant od Ubisoftu przekroczyła milion uniklanych graczy w zaledwie 2,5 godziny. Omawiany tytuł osiągnął ten próg najszybciej ze wszystkich produkcji francuskiej firmy.

Dwa dni po premierze FPS miał przyciągnąć w sumie 3 miliony unikalnych użytkowników. Zaznaczmy, że liczba ta dotyczy jedynie pecetów. Około 300 tysięcy osób bawi się na pozostałych platformach, na które trafiła produkcja, czyli na PlayStation 4, Xboxach One, PlayStation 5 i Xboxach Series X/S.

Na każdej z nich można także ogrywać strzelankę Apex Legends. Ten darmowy FPS zadebiutował w 2019 roku (na PS5 i XSX/S trafił 3 lata później) i także przyciągnął milion graczy. Niemniej nie na tyle szybko, aby mógł równać się z XDefiant. Dzieło studia Respawn Entertainment potrzebowało 8 godzin, aby osiągnąć tę liczbę.

XDefiant nie znajdziecie na Steamie, GOG-u czy w Epic Games Store. Jeśli macie ochotę dołączyć do zabawy w sześcioosobowych drużynach, musicie pobrać grę bezpośrednio ze sklepu Ubisoftu.

Udana premiera strzelanki to z pewnością bardzo dobra informacja dla owej francuskiej firmy. Choć początkowo gracze mieli problemy z dołączaniem do meczów, twórcy szybko je zażegnali i mogą być zadowoleni. Szczególnie po fatalnym odbiorze Skull and Bones i kontrowersjach wokół Assassin’s Creed: Shadows.

Warto dodać, że bardzo podobną produkcję prawdopodobnie opracowuje też firma Valve. Według ostatnich doniesień ma ona nosić tytuł Deadlock i także oferować pojedynki 6 na 6.

  1. XDefiant – oficjalna strona gry

Maciej Gaffke

Maciej Gaffke

W GRYOnline.pl zajmuje się głównie newsowaniem. Ukończył filologię polską (I stopień) oraz krajoznawstwo i turystykę historyczną (II stopień) na Uniwersytecie Gdańskim, co wiążę się z jego innymi, „pozagrowymi” zainteresowaniami – historią, książkami, podróżami. Jeśli zaś chodzi o same gry wideo – kiedyś wielbiciel FPS-ów, teraz nawrócony na przygodowe gry akcji. Poza tym interesuje się też bijatykami (szczególnie Mortal Kombat), RPG-ami oraz wszystkimi tytułami nastawionymi na pojedynczego gracza. Od czasu do czasu lubi również pograć w tenisa, siatkówkę czy piłkę nożną. Dumny mieszkaniec Pomorza i Pucka.

więcej