Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lipca 2021, 20:13

Ubisoft zaprezentował darmowe Tom Clancy's XDefiant

Dziś o godzinie 20:00 Ubisoft zapowiedział nową grę. Jest nią sieciowy FPS free-to-play Tom Clancy's XDefiant.

Aktualizacja:

Zgodnie z poranną zapowiedzią Ubisoft ujawnił nową grę. Produkcja będzie nosiła tytuł Tom Clancy’s XDefiant. Jest ona tworzona przez oddział firmy zlokalizowany w San Francisco. Tak jak się spodziewaliśmy, będzie to nastawiony na multiplayer FPS dystrybuowany w modelu free-to-play. Gra wciąż powstaje, ale można zapisać się na testy, które rozpoczną się 5 sierpnia 2021 roku – niestety tylko w USA i Kanadzie, ale kolejne tury mają się odbyć jeszcze w tym roku.

Jeśli chodzi o szczegóły, dowiedzieliśmy się, że w XDefiant wybierzemy zarówno frakcję, cechy, zdolności i umiejętności ultra dla naszych postaci, jak i bronie, dodatki oraz urządzenia, które mają zapewnić przewagę w starciach 6 na 6. Te rozegramy w różnych trybach, takich jak deathmatch drużynowy, dominacja czy eskorta. Co ciekawe, wspomniane frakcje będą pochodziły z innych gier Ubisoftu sygnowanych nazwiskiem Toma Clancy’ego, takich jak Ghost Recon (Wilki), Splinter Cell (Eszelon) czy The Division (Wyrzutki i Czyściciele).

Tom Clancy’s XDefiant ukaże się na PC (Ubisoft Connect, Amazon Luna, Google Stadia), PS4, PS5, XONE oraz XSX|S. Ubisoft zamierza dołożyć starań, aby od dnia premiery możliwa była rozgrywka międzyplatformowa.

Oryginalna wiadomość:

Firma Ubisoft poinformowała na Twitterze, że dziś o godzinie 20:00 czasu polskiego zostanie zapowiedziana zupełnie nowa gra sygnowana nazwiskiem słynnego pisarza powieści sensacyjnych, Toma Clancy’ego. Będzie to pierwszoosobowa strzelanka przypominająca nieco serię The Division – poniżej możecie zobaczyć krótki gameplay udostępniony przez serwis IGN.

Na tę chwilę nie znamy pełnego tytułu ani szczegółów nadchodzącej produkcji. Może jednak okazać się, że mamy do czynienia z projektem BattleCat, który wyciekł na początku czerwca. Plotki sugerowały właśnie tytuł FPP, który postawi na tryb multiplayer i połączy kilka wykreowanych przez Francuzów uniwersów znanych z cykli Splinter Cell, Ghost Recon czy The Division. Swego rodzaju crossover może sugerować również znak „X” pojawiający się w zaprezentowanym na teaserze logo w miejscu apostrofa przy nazwisku Toma Clancy’ego (patrz screen powyżej).

Nie ma co snuć jednak domysłów, skoro konkrety poznamy za około jedenaście godzin. Pokaz Ubisoftu będziecie mogli obejrzeć poniżej.

E3 2021