Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lipca 2021, 21:03

Grafiki prezentują nowy wygląd profilu użytkownika i listy osiągnięć w Epic Games Store

Twórcy Epic Games Store zaprezentowali grafiki, które przedstawiają to, jak będą wyglądać profile użytkownika oraz lista osiągnięć. Nadal jednak nie wiadomo, kiedy zmiany zawitają na platformę.

Witryna Trello pozwala deweloperom na publiczne przedstawienie efektów i planów prac nad danym projektem. Twórcy Epic Games Store również korzystają z tego serwisu, co daje nam wgląd w to, co może zawitać na platformę w przyszłości. Jak się okazuje, na przestrzeni ostatnich miesięcy pojawiły się tam ważne wpisy, które do tej pory pozostawały niezauważone. Dzięki nim możemy zobaczyć między innymi, jak będą wyglądać profile użytkownika oraz lista osiągnięć.

Pierwszy screen przedstawia listę osiągnięć zaprezentowaną na przykładzie Rocket League. Widzimy na niej, kiedy zostało odblokowane dane trofeum (lub jakie są postępy w jego zdobywaniu), ilu graczy je ma oraz liczbę punktów doświadczenia, które za nie otrzymamy. Przewidziano także filtry umożliwiające sortowanie całej listy.

Grafiki prezentują nowy wygląd profilu użytkownika i listy osiągnięć w Epic Games Store - ilustracja #1
Źródło: https://trello.com/c/apfJsxbA/30-achievements

Na kolejnej grafice ukazano wizualizację profilu użytkownika. Wynika z niej, że znajdziemy tam ostatnio zdobyte osiągnięcia, prezentację aktywności znajomych oraz ogólne statystyki. Obrazek wskazuje również, że użytkownik będzie zdobywał poziomy. Do awansu potrzebne będą punkty doświadczenia.

Grafiki prezentują nowy wygląd profilu użytkownika i listy osiągnięć w Epic Games Store - ilustracja #2
Źródło: https://trello.com/c/FH3mNJ6b/297-profiles

Oprócz tego opublikowano także grafikę z tagami i gatunkami gier. Według opisu, będą one interaktywne i po kliknięciu w nie rozwinie się lista tytułów powiązanych z daną kategorią. Pokazano również nową wersję porównania edycji gier.

Grafiki prezentują nowy wygląd profilu użytkownika i listy osiągnięć w Epic Games Store - ilustracja #3
Źródło: https://trello.com/c/8tuh3LOU/358-tag-links
Grafiki prezentują nowy wygląd profilu użytkownika i listy osiągnięć w Epic Games Store - ilustracja #4
Źródło: https://trello.com/c/geX15Lvz/361-edition-comparison

Na ten moment nie wiadomo, kiedy dokładnie zmiany te trafią do Epic Games Store. Jest to jednak pierwszy wgląd w to, jak będą prezentować się obiecane funkcje.

  1. Epic Games Store – strona główna