Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lipca 2021, 08:44

Madden NFL 22 All-Access: Scouting - podsumowanie

W trakcie wydarzenia Madden NFL 22 All-Access: Scouting dowiedzieliśmy się sporo nowego o ulepszeniach, jakie zaoferuje kolejna odsłona serii. Duże zmiany szykują się w mechanice wykorzystywania skautów do obserwacji godnych zwerbowania zawodników. Pojawił się też teaser skate 4.

Dzisiejszej nocy odbyło się wydarzenie Madden NFL 22 All-Access: Scouting. Była to ostatnia z trzech transmisji (wcześniejsze dwie to The Future of First-Person Shooters oraz EA Originals <3s Independent Studios) mających zaostrzyć nasz apetyt przed czwartkową prezentacją EA Play Live 2021.

Zgodnie z nazwą event poświęcony był grze Madden NFL 22, czyli tegorocznej odsłonie najpopularniejszej serii o futbolu amerykańskim. Pokazano ulepszony system planowania taktyk na mecze, który pełniej wykorzysta dane o prawdziwych zespołach i rozgrywkach, jak również te od innych graczy, oraz pozwoli zmieniać ustawienia w przerwie.

Podobnie jak zeszłoroczna odsłona Madden NFL 22 rozwijany będzie w stylu znanym z gier-usług. Produkcja zadebiutuje w sierpniu, a we wrześniu otrzyma dużą aktualizację z nową zawartością. Jej najważniejszym elementem będzie gruntownie przerobiony system scoutingu. Zamiast mozolnego,, cotygodniowego przydzielania punktów z puli mamy podejmować decyzje w tej kwestii w kluczowych momentach każdego sezonu. Ta sfera nie będzie już realizowana przez jeden ogólny oddział. Pracować ma dla nas wielu indywidualnych skautów o odmiennych specjalizacjach, których będziemy wysyłać w różne regiony USA w celu obserwacji zawodników grających w meczach innych drużyn.

Również AI będzie znacznie skuteczniej wyszukiwała zdolnych zawodników. Nie powtórzą się już sytuacje, gdy znajdujemy obiecującego sportowca mającego za sobą serię wygranych, którego nikt nie próbował zwerbować. Co ciekawe, jeśli nasi skauci poświęcą dużo uwagi konkretnej osobie, to prawdopodobnie zainteresują się nią media, a w rezultacie – także rywale. Jeśli spróbujemy być ostrożniejsi, to uzyskamy mniej informacji. Otwiera to również intrygujące możliwości w ligach sieciowych, gdyż będziemy mogli spróbować zmylić innych graczy, wysyłając skautów do zawodników, którymi nie jesteśmy naprawdę zainteresowani.

Przypomnijmy, że Madden NFL 22 zmierza na pecety oraz konsole Xbox One, PlayStation 4, Xbox Series X/S i PlayStation 5. Premiera odbędzie się 16 sierpnia tego roku.

  1. Madden NFL 22 All-Access: Scouting - strona wydarzenia
  1. Oficjalna strona EA Play Live

A co z nowym Skate?

EA wypuściło nowy materiał wideo poświęcony kolejnej odsłonie cyklu Skate. Ma on trochę wynagrodzić fanom fakt, że produkcji zabraknie na EA Play Live 2021, gdyż projekt nie jest jeszcze gotowy na pełną prezentację.

Niestety w filmiku zabrakło gameplaya. Zawarto w nim jedynie reakcje fanów, z którymi w trakcie dewelopingu konsultują się twórcy. To rozczarowujące, ale autorzy otwarcie przyznają, że gra jest na zbyt wczesnym etapie prac, aby możliwe było zaprezentowanie rozgrywki.

E3 2021