Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 kwietnia 2016, 09:52

autor: Góral

Dark Souls III na PC rozeszło się w około 600 tys. egzemplarzy

Według danych pochodzących z serwisu Steam Spy, gra Dark Souls III - najnowsza odsłona popularnej serii studia From Software - w wersji na komputery osobiste rozeszła się już w ok. 600 tysiącach egzemplarzy.

Dark Souls III na PC rozeszło się w około 600 tys. egzemplarzy - ilustracja #1

Kilka dni temu, a dokładniej pisząc 12 kwietnia, na Zachodzie zadebiutował wyczekiwany „symulator umierania” Dark Souls III od studia From Software. O tym, że była to jedna z najbardziej pożądanych tegorocznych produkcji świadczą najnowsze wyniki sprzedaży pochodzące z serwisu Steam Spy. Według zamieszczonych tam danych, PC-towa wersja gry rozeszła się już w około 600 tysiącach egzemplarzy. Oczywiście nie są to oficjalne informacje, więc są obarczone pewnym marginesem błędu, jednak w większości przypadków dane z rzeczonej platformy w dużym stopniu pokrywają się z rzeczywistością. Swoją drogą wysoka popularność trójki nie powinna nikogo dziwić, w końcu dwie poprzednie odsłony znalazły ponad 3 miliony nabywców na samych PC-tach, a przeszło 8 milionów na wszystkich platformach sprzętowych.

Dark Souls III na PC rozeszło się w około 600 tys. egzemplarzy - ilustracja #2

Dark Souls III to trzecia (a właściwie to czwarta jeżeli weźmiemy pod uwagę Demon's Souls) odsłona wymagających gier RPG akcji. Cykl tworzony jest przez japońskie studio From Software, znane także z serii Armored Core. Wszystkie części charakteryzują się wysokim stopniem trudności, ukrytą w świecie produkcji historią oraz zapadającymi w pamięć starciami z bossami.

W trójce trafiamy do królestwa Lothric, gdzie czeka na nas kolejna trudna przeprawa. Rozgrywka sama w sobie nie uległa ogromnym przeobrażeniom, więc fani poprzednich odsłon bez problemu odnajdą się w Dark Souls III. Zabawa zyskała jednak nieco na dynamice, pojawiły się zdolności weapon arts, powrócił pasek many, a wszystko to uzupełnia dużo lepsza niż wcześniej oprawa graficzna.

Tytuł dostępny jest na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz komputerach osobistych.