Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 maja 2016, 17:12

autor: Góral

Dark Souls III - Bandai Namco ostrzega przed prezentami od innych graczy

Cześć osób grających w Dark Souls III spotkała się z komunikatem „Invalid Game Data”, oznaczającym, że coś jest nie tak z plikami produkcji. W większości przypadków chodzi o oszukiwanie i modyfikowanie zapisanych stanów gry, ale czasami problem związany jest z "giftami", czyli zmodyfikowanymi przedmiotami otrzymywanymi od innych graczy.

Dark Souls III ma problemy z niepożądanymi plikami - ilustracja #1

Miłośnicy umierania w grach studia From Software od kilku tygodni zagrywają się w Dark Souls III. O ile sama produkcja jest zdecydowanie udana, to jednak podobnie jak wiele innych tytułów w obecnych czasach, tak i ona boryka się z pewnymi problemami. Część osób zaczęła bowiem otrzymywać komunikaty „Invalid Game Data” podczas logowania się do zabawy. Oznacza on, że system zabezpieczający wykrył nieodpowiednie pliki, np. zmodyfikowany zapisany stan gry, cheaty lub coś innego. W tym momencie do akcji wkraczają pracownicy dewelopera, którzy weryfikują dane i w zależności od tego co ustalą, albo zdejmują ostrzeżenie albo nakładają karę, ograniczającą sieciową funkcjonalność produkcji i skutkującą dodatkowym komunikatem. By uniknąć problemów, wystarczy pozbyć się niechcianego pliku, np. pobranej modyfikacji.

Niestety jest to nieco skomplikowane, gdyż tak naprawdę nie wiadomo, co system uznaje za szkodliwy element. O ile ktoś świadomie podmienia pliki, korzysta z modyfikacji czy np. trainerów, to ma ułatwione zadanie. Jeżeli jednak nie bawicie się w tego typu rzeczy, a doczekaliście się rzeczonego komunikatu, to być może dostaliście niechciany prezent od innego gracza. W produkcji da się bowiem się wymieniać przedmiotami, ale niektóre z nich mogły zostać wcześniej zmodyfikowane przez oszusta, więc dla bezpieczeństwa najlepiej byłoby unikać tego typu transakcji, zwłaszcza z nieznanymi osobami. Co ciekawe, Bandai Namco porównało tę sytuację do „brania słodyczy od nieznajomych”. Krótko pisząc, jest to kusząca propozycja, ale tak naprawdę nigdy nie wiadomo, co kryje tego typu „cukierek”.

Dark Souls III w skrócie:
  • Gra RPG akcji na konsole Xbox One, PlayStation 4 i PC-ty
  • Ukazała się w Polsce 12 kwietnia i jest dostępna w rodzimej wersji językowej (napisy)
  • W ciągu następnych miesięcy tytuł doczeka się dwóch dodatków

Osobną kwestia jest, że część osób, które otrzymało komunikat zarzeka się, że nie wzięła „gifta”, nie korzysta z cheatów, modów itd. Ponoć powodem problemów mogą być nawet sterowniki kontrolerów, steamowa nakładka, a nawet crash gry. Problem jest więc dość tajemniczy i obecnie nie ma na niego idealnego rozwiązania. Firma zaleca jednak wykonywanie kopii zapasowych zapisanych stanów gry i umieszczanie ich w chmurze albo w osobnym katalogu, by w razie spotkania się z tego typu nieprzyjemnościami, móc załadować wcześniejszy stan. Jest to jednak trochę uciążliwa metoda, ale na ten moment chyba jedyna skuteczna.

Dark Souls III ma problemy z niepożądanymi plikami - ilustracja #3

Dark Souls III jest trzecią odsłoną popularnego cyklu wymagających gier RPG akcji. Produkcja zadebiutowała w naszym kraju 12 kwietnia bieżącego roku w wersji na konsole Xbox One, PlayStation 4 oraz komputery osobiste. Tytuł zebrał bardzo dobre opinie w mediach i spotkał się z pozytywnym odzewem graczy, dzięki czemu zyskał miano najszybciej sprzedającej się gry w historii Bandai Namco. Obecnie studio From Software pracuje nad dwoma dodatkami oraz nad zupełnie nową marką.