Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 kwietnia 2016, 19:13

autor: Ender

Dark Souls III najszybciej sprzedającą się grą w historii Bandai Namco

Firma Bandai Namco pochwaliła się, że wydana przez nią gra Dark Souls III została najszybciej sprzedającym się tytułem w jej historii. Produkcja japońskiego From Software zadebiutowała oficjalnie na Zachodzie 12 kwietnia i wspięła się na szczyty konsolowych oraz pecetowych list przebojów.

Dark Souls III zadebiutował w zachodnich sklepach w ubiegłym tygodniu. W niecały tydzień gra stała się najszybciej sprzedającym się tytułem w historii jej wydawcy, firmy Bandai Namco. Spółka pochwaliła się tym faktem w oficjalnej informacji prasowej. Z tej okazji producenci opublikowali również nowy trailer (warto zaznaczyć, że zawiera on materiał wideo z późniejszych etapów gry).

Niestety Bandai Namco nie podało żadnych konkretnych liczb, które pomogłyby ocenić nam odtrąbiony sukces. Wczoraj przywoływaliśmy np. doniesienia serwisu SteamSpy, według którego Dark Souls III na pecetach znalazł ponad 650 tysięcy nabywców. Na konsolach, jak wskazują na to poprzednie tytuły z cyklu, produkcja musi radzić sobie w podobnym stopniu. Świetnej sprzedaży dzieła From Software z pewnością pomogła równoczesna premiera gry na wszystkich wspieranych platformach sprzętowych, a także intensywna kampania reklamowa oraz marka, którą seria wypracowała sobie w ostatnich latach. Nie można również zlekceważyć wysokich ocen wystawianych przez recenzentów oraz samych fanów, którzy mieli okazję zagrać w japońską edycję tytułu, debiutującą pod koniec marca.

  1. Recenzja gry Dark Souls III - symulator umierania żegna się z klasą
  2. Oficjalna strona gry Dark Souls III
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
TWOIM ZDANIEM

Jaką klasą grasz w Dark Souls III?

Rycerzem.
36%
Wojownikiem.
13,1%
Człowiekiem znikąd.
12%
Najemnikiem.
7,8%
Czarodziejem.
6,4%
Zabójcą.
5,7%
Piromantą.
5,7%
Złodziejem.
5,3%
Kapłanem.
4,2%
Heroldem.
3,9%
Zobacz inne ankiety
Dark Souls III

Dark Souls III