Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 kwietnia 2016, 19:35

autor: Góral

Gra 1666 Ubisoftu wraca do życia?

Firma Ubisoft zarejestrowała w amerykańskim urzędzie patentowym nazwę 1666. Nie jest to pierwszy raz, gdy słyszymy o tym projekcie, gdyż kilka lat temu pracował nad nim Patrice Désilets, dyrektor kreatywny pierwszych części serii Assassin's Creed, ale koniec końców deweloping został wstrzymany.

W maju 2013 roku dowiedzieliśmy się, że firma Ubisoft tworzyła grę zatytułowaną 1666, ale prace nad nią zostały wstrzymane. Dodatkowo jej główny twórca Patrice Désilets, piastujący wcześniej rolę dyrektora kreatywnego przy kilku projektach wydawcy, pozwał swojego byłego pracodawcę, żądając odszkodowania i praw do rzeczonego tytułu. Wygląda jednak na to, że nic z tego nie wyszło, gdyż francuski gigant kilka dni temu ponownie zarejestrował nazwę w amerykańskim urzędzie patentowym. Ciężko stwierdzić co to oznacza. Być może Ubisoft po prostu zaklepał markę tak na wszelki wypadek, ale bardziej prawdopodobne wydaje się, tajemniczy tytuł powoli wraca do życia. Firma lubi zaskakiwać graczy podczas targów E3, zapowiadając co roku nowe IP, więc może w czerwcu doczekamy się oficjalnego pokazu 1666? Na ten moment to jednak tylko gdybanie. Natomiast o samej grze wiemy tyle, co nic, choć swego czasu plotkowało się, że rzeczony projekt ma coś wspólnego z Wielkim pożarem Londynu. Czekamy zatem na jakieś konkrety.

Gra 1666 Ubisoftu wraca do życia? - ilustracja #1
Gra 1666 Ubisoftu wraca do życia? - ilustracja #2

Ubisoft to obecnie jeden z kilku potentatów branży gier wideo. Francuska firma została założona w 1986 roku przez pięciu braci Guillemot. Początkowo działała ona na terenie swojego kraju w roli dystrybutora produkcji światowych wydawców, ale po kilku latach interes rozrósł się na kolejne kraje i zaczęto tworzyć własne tytuły. Dziś Ubisoft sprawuje pieczę nad takimi markami jak Far Cry, Rayman czy też Assassin's Creed.

Ostatnia aktualizacja: 2016-04-18

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.