Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 maja 2016, 17:34

autor: Góral

Dark Souls III - 10% PC-towych graczy nie rozpaliło pierwszego ogniska

Dzięki steamowym osiągnięciom poznaliśmy kilka ciekawostek związanych z grą Dark Souls III. Okazało się, że np. około 10% posiadaczy PC-towej wersji nie rozpaliło jeszcze pierwszego ogniska, a ostatniego bossa udało się pokonać nieco ponad 37% graczy.

Dark Souls III towarzyszy nam od kilku dobrych tygodni, więc część graczy zdążyła już ukończyć ten tytuł, inni dopiero ledwo co go ruszyli itd. Ciekawych statystyk na ten temat dostarczają steamowe osiągnięcia. Na pierwszy plan wysuwa się informacja, że blisko 10% posiadaczy trójki (według Steam Spy produkcja znajduje się w bibliotece około 840 tysięcy osób) nie rozpaliła jeszcze pierwszego ogniska, co najpewniej oznacza, że gracze ci zakupili tytuł, ale najwidoczniej nie mieli jeszcze czasu w niego zagrać. Natomiast jeszcze więcej osób, bo 14%, nie zdołało pokonać pierwszego bossa Iudexa Gundyra. Z kolei z ostatnim szefem uporało się nieco ponad 37% śmiałków, którzy spróbowali swoich sił w Dark Souls III. Warto także wspomnieć, że niecały 1% graczy, czyli powiedzmy, że około 8 tysięcy osób, udała się nie lada sztuka zdobycia wszystkich 43 osiągnięć. W sumie jest to całkiem spore grono wziąwszy pod uwagę poziom trudności gry.

Dark Souls III - 10% PC-towych graczy nie rozpaliło pierwszego ogniska - ilustracja #1
Dark Souls III w skrócie:
  • RPG akcji od studia From Software
  • Gra dostępna od kilku tygodni na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz PC-tach
  • Ciekawostka – według steamowych osiągnieć, 10% PC-towych graczy nie rozpaliło jeszcze pierwszego ogniska

Najnowsza produkcja studia From Software dostępna jest w Polsce od 12 kwietnia bieżącego roku w wersji na konsole PlayStation 4, Xbox One oraz komputery osobiste. Tytuł okazał się sporym sukcesem, zarówno pod względem otrzymanych recenzji (średnia na Metacritic 89 punktów w przypadku wersji PC + ponad 14 tysięcy pozytywnych ocen na Steamie), jak i pod względem komercyjnym (najszybciej sprzedająca się gra wydana przez Bandai Namco).

Obecnie deweloper rozpoczął prace nad zupełnie nową marką i nie wiadomo czy jeszcze kiedyś ukaże się kolejna gra z serii Dark Souls, aczkolwiek nie oznacza to, że studio całkowicie pożegnało się z trójką. W planach twórców znajdują się bowiem dwa rozszerzenia. Pierwsze z nich ukaże się jesienią bieżącego roku, a na drugie poczekamy do początku 2017 roku. Nie znamy jeszcze szczegółów na temat dodatków, ale wiadomo, że pojawią się w nich kolejni bossowie, nowe wyposażenie, lokacje i nie tylko.