Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 września 2020, 16:45

autor: AlexB

Czy czat Twitcha może nie rozbić Dreamlinera? Streamer udowadnia, że tak

Znany holenderski twórca gier Rami Ismail prowadzi na Twitchu serię streamów z Microsoft Flight Simulator, podczas których oddaje władanie nad samolotem osobom z czatu. Co ciekawe, nie wszystkie loty kończą się katastrofą.

W SKRÓCIE
  1. Holenderski deweloper Rami Ismail prowadzi na platformie Twitch streamy z Microsoft Flight Simulator, podczas których to użytkownicy czatu pilotują samolot.
  2. Robią to za pomocą specjalnych komend przetwarzanych przez bota.
  3. Choć loty maszyn kontrolowanych przez czat Twitcha nieraz kończą się katastrofą, nie brakuje też pewnych sukcesów, takich jak chociażby efektowna beczka zrobiona dużym samolotem pasażerskim.

Microsoft Flight Simulator ukazał się na PC 18 sierpnia tego roku i cieszy się całkiem niezłym zainteresowaniem, również na Twitchu. Jedną z osób, które prowadzą transmisje z tej gry na wspomnianej platformie, jest Rami Ismail, holenderski twórca gier, współzałożyciel nieistniejącego już studia Vlambeer, który zasłynął chociażby z głośnej krytyki sklepu G2A. Na pierwszy rzut oka nie ma w jego relacjach niczego nadzwyczajnego – mamy samolot lecący z punktu A do B i od czasu do czasu słyszymy komentarz prowadzącego. Jednak to nie on siedzi za wirtualnymi sterami maszyny. Wszelkie manewry wykonują osoby z czatu streamu.

Czy czat Twitcha może nie rozbić Dreamlinera? Streamer udowadnia, że tak - ilustracja #1
Pilotowanie takiej maszyny, nawet w świecie wirtualnym, potrafi stanowić wyzwanie.

W jaki sposób to robią? Otóż istnieje kilka komend, które można wpisać w okienko czatu. Część z nich odpowiada za prędkość, inne za wysokość, inne za ustawienie kamery itp. Są one przetwarzane przez specjalnego bota, który następnie wykonuje wywołaną czynność w grze. Cały system został przygotowany przez samego Ismaila, który ponoć zrobił to w jedną noc (via PC Gamer).

Nie da się ukryć, że Microsoft Flight Simulator jest grą dość skomplikowaną dla jednego pilota, a gdy nad maszyną próbuje zapanować grupa kilkudziesięciu osób mających często zupełnie różne pomysły, sytuacja staje się jeszcze trudniejsza. I faktycznie, wiele z lotów na streamie Ismaila kończy się bliskim kontaktem z ziemią. Czasem jednak dzięki wspólnemu wysiłkowi osobom z twitchowego czatu uda się zrobić rzeczy całkiem imponujące. Mowa tu na przykład o efektownej beczce wykonanej Boeingiem 787-10 Dreamlinerem nad oceanem czy w miarę bezpiecznym lądowaniu na lotnisku w słowackich Koszycach po blisko godzinnym locie.

Twitch Plays Microsoft Flight Simulator - tha_rami on Twitch

tha_rami went live on Twitch. Catch up on their Microsoft Flight Simulator VOD now.

Warto zaznaczyć, że Ismail nie jest pierwszą osobą, która wymyśliła granie w różne tytuły za pośrednictwem czatu Twitcha. W ramach tak zwanego Twitch Plays użytkownikom tej popularnej platformy wspólnymi siłami udało się przejść chociażby Dark Souls (finał dostępny do obejrzenia tutaj) czy gry z cyklu Pokemon (możecie to zobaczyć chociażby dzięki serii przygotowanej przez Schwam Games).

  1. Oficjalna strona gry Microsoft Flight Simulator 2020
  2. Microsoft Flight Simulator 2020 - poradnik do gry
  3. Recenzja gry Microsoft Flight Simulator 2020 – największy sandbox w historii