Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 września 2020, 18:01

autor: Karol Laska

Flight Simulator - odwiedź zamek z Harry'ego Pottera, spotkaj Godzillę

Modderzy nie śpią i dodają tony nowej zawartości do gry Microsoft Flight Simulator. Tym razem będziemy mogli przelatywać nad Hogwartem, a także przypatrywać się Godzilli stojącej nad Zatoką San Francisco.

Flight Simulator, Harry Potter i Godzilla. Sprawdź, co łączy te tytuły - ilustracja #1
Jesteś pilotem, Harry!

Microsoft Flight Simulator 2020 zdołał zebrać grono oddanych fanów, którzy regularnie wzbogacają grę o nowe modyfikacje. Ostatnio wspominaliśmy o polskim nieoficjalnym DLC, umożliwiającym dokładniejsze zwiedzanie Waszyngtonu, a także spotkanie aktualnego prezydenta Stanów Zjednoczonych, Donalda Trumpa.

Dziś chcielibyśmy zaprezentować amatorskie projekty, dzięki którym realistyczny symulator lotów nabierze trochę magii. Użytkownik Keke92 udostępnił na stronie internetowej NexusMods modyfikację dodającą do produkcji najsłynniejsze obiekty z uniwersum Harry’ego Pottera. Będzie można obserwować z góry takie miejsca jak zamek Hogwart, boisko do quidditcha, a także chatka Hagrida. Jeżeli nie posiadacie w swojej kolekcji Microsoft Flight Simulatora, a chcielibyście zobaczyć wynik pracy tegoż moddera, to przypatrzcie się poniższym zrzutom ekranu.

Flight Simulator, Harry Potter i Godzilla. Sprawdź, co łączy te tytuły - ilustracja #2
Niestety, herbatka raczej nie wchodzi w grę.
Flight Simulator, Harry Potter i Godzilla. Sprawdź, co łączy te tytuły - ilustracja #3
Prezentuje się lepiej od niejednego stadionu.

Dosyć ambitnego zadania podjął się także inny internauta, Sergio Perea. Połączył on znany Amerykanom pejzaż San Francisco z dokładnie odtworzoną (pod względem wielkościowym oraz wyglądowym) Godzillą. Co prawda nie porusza się ona po ulicach i nie burzy okolicznych budynków, a jedynie stoi w wodzie, ale z pewnością uatrakcyjnia wielkomiejski krajobraz. Modder poinformował również, że w planach ma dodanie do gry King Konga. Olbrzymi goryl ma znaleźć się na Empire State Building. Obie modyfikacje dostępne są do pobrania za darmo na stronie NexusMods: Harry Potter i Godzilla.

Flight Simulator, Harry Potter i Godzilla. Sprawdź, co łączy te tytuły - ilustracja #4
Gdzieś po drugiej stronie tęczy stoi gad.

Microsoft Flight Simulator stał się nie tylko sprzedażowym hitem na Steamie, ale i największym sukcesem Microsoftu spośród całego katalogu tytułów dostępnych w abonamencie Xbox Game Pass. W ramach tejże usługi tytuł zdążyło już ograć ponad milion użytkowników. Biorąc pod uwagę bardzo aktywną scenę modderską, może być tylko lepiej.