Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 10 września 2020, 17:55

autor: washi

RoboCop bez RoboCopa - powstaje serial

Scenarzysta oryginalnego RoboCopa z 1987 roku – Ed Neumeier – ogłosił, że trwają prace nad serialowym prequelem filmu. Będzie on opowiadał o głównym antagoniście serii, Dicku Jonesie.

W momencie, gdy fani oryginalnego RoboCopa nadal czekają na jakiekolwiek informacje na temat filmowego sequelu – RoboCop Returns – na horyzoncie pojawia się nowy projekt. Ma powstać serialowy prequel serii, jednak nie będzie on opowiadał o cyborgu policjancie. Produkcja ma pokazać nam losy głównego antagonisty Dicka Jonesa – oraz nakreślić historię powstania korporacji Omni Consumer Products.

RoboCop bez RoboCopa - powstaje serial - ilustracja #1
Serial skupi się na ewolucji Richarda Jonesa w Dicka Jonesa.

Ed Neumeier w rozmowie z Moviehole zdradził, że pracuje nad serialowym prequelem RoboCopa pod skrzydłami wytwórni filmowej Metro-Goldwyn-Meyer razem z dwójką scenarzystów Dave’em Parkinem i Robem Gibbsem. Dodatkowo powiedział, że:

Istnieje pomysł na opowieść o biznesie, technologii, mieście Detroit, Dolinie Krzemowej, korporacjach, wężach w garniturach i gliniarzach. Jest tutaj duży potencjał. Rozmawialiśmy o tym i myślę, że mamy interesującą historię. Fajnie jest pracować z młodszą wersją Dicka Jonesa, którego spotykamy w RoboCopie. W filmie jest on korporacyjnym drapieżnikiem, ale nikt nie zaczyna jako czarny charakter.

Warto zaznaczyć, iż nie ma jeszcze formalnej zgody na powstanie serialu, jednak Neumeier ma nadzieję, że MGM znajdzie odpowiednich partnerów, którzy dadzą pilotowi szansę.