Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 września 2020, 12:43

autor: Dariusz "DM" Matusiak

Polacy dodali Trumpa i zabytki Waszyngtonu do Flight Simulator 2020

Microsoft Flight Simulator to nie tylko mapy satelitarne oglądane z góry. W grze pojawił się właśnie Donald Trump i wiernie odwzorowany Waszyngton. Autorami projektu są Polacy!

Polacy dodali Trumpa i zabytki Waszyngtonu do Flight Simulator 2020 - ilustracja #1
Dzięki dodatkom Flight Simulator 2020 staje się ciekawy nie tylko z perspektywy kokpitu samolotu.

Microsoft Flight Simulator zachwycił wszystkich oprawą graficzną, ale przez fakt odtworzenia całej kuli ziemskiej nie wszystkie lokacje zostały wykonane z zadowalającą jakością. Jednym z najsłabiej odtworzonych znanych miast był Waszyngton – stolica Stanów Zjednoczonych. To się właśnie zmieniło dzięki DLC Washington Landmarks od firmy Drzewiecki Design. Rozszerzenie wyceniono na 18,44 euro (około 82 złote) i jest ono dostępne w jednym z zewnętrznych sklepów z dodatkami do symulatorów. Nie ma go na razie w oficjalnym sklepiku gry – Marketplace. Na instalację musicie przygotować 974 MB na dysku.

Swego rodzaju ciekawym easter eggiem jest w nim odtworzenie wnętrza Gabinetu Owalnego w Białym Domu, w którym możemy zobaczyć (zapewne dzięki opcji kamery-drona) aktualnego prezydenta USA Donalda Trumpa oraz jego zastępcę – Mike’a Pence’a. Z szerszej perspektywy widać, że w spotkaniu obu polityków uczestniczy także pierwsza dama!

Polacy dodali Trumpa i zabytki Waszyngtonu do Flight Simulator 2020 - ilustracja #2
Rozmowie Trumpa z wiceprezydentem przysłuchuje się pierwsza dama.

Jak widać, w symulatorach lotniczych jest miejsce na coś więcej niż tylko realizm, technologię i oglądanie świata gry z wysokości paru kilometrów. Washington Landmarks oczywiście nie skupia się tylko na polityce. Rozszerzenie dodaje około 1500 specjalnie przygotowanych budynków i obiektów, wliczając Capitol, The Mall z Washington Monument, Lincoln Memorial, zaparkowany śmigłowiec Marine One przed Białym Domem oraz wiele innych zabytków i atrakcji.

Polacy dodali Trumpa i zabytki Waszyngtonu do Flight Simulator 2020 - ilustracja #3
Polacy dodali Trumpa i zabytki Waszyngtonu do Flight Simulator 2020 - ilustracja #4
W Waszyngtonie pojawiły się nie tylko znane zabytki, ale i budujące klimat obiekty.

Autorami ulepszonej wersji Waszyngtonu i świetnego easter egga, o dziwo, nie są Amerykanie, a polska firma Drzewiecki Design. Rodzimy zespół pod kierownictwem Stanisława Drzewieckiego działa na rynku symulatorów lotniczych oficjalnie od kilkunastu lat. Przez ten czas wyrobił sobie naprawdę dobrą markę, a jego produkty są cenione przez fanów i zbierają bardzo dobre oceny. Washington Landmarks to ich drugi płatny dodatek do najnowszej gry Microsoftu. Parę dni wcześniej pojawił się podobny pakiet dla stolicy Rosji – Moskwy. Biorąc pod uwagę, że to właśnie oni są autorami polskich miast i lotnisk do konkurencyjnych tytułów, jak X-Plane 11, Prepar3D, pozostaje kwestią czasu, kiedy swojskie lokacje pojawią się we Flight Simulatorze 2020 w lepszej jakości.