Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 28 stycznia 2021, 12:45

autor: Karol Laska

Czarna Pantera 2 - odtwórca roli Killmongera chętnie powróciłby do MCU

Odtwórca roli Killmongera w Czarnej Panterze, Michael B. Jordan, chętnie powróciłby do serii, bo też wiążą się z nią wspaniałe wspomnienia. Wszystko jednak zależy od chęci twórców.

W SKRÓCIE:
  1. Michael B. Jordan bardzo chętnie powróciłby do roli Killmongera w serii Czarna Pantera;
  2. aktor dobrze wspomina pracę na planie pierwszej części filmu, twierdząc, że udało się stworzyć ekipie rodzinną atmosferę.

Śmierć Chadwicka Bosemana stała się niejako symboliczna dla Czarnej Pantery. Odtwórca roli T’Challi zapisał się jako ikona MCU, a hołd złożył mu sam reżyser, Ryan Coogler, udowadniając, że na planie wspomnianego oscarowego filmu panowała naprawdę ciepła i rodzinna atmosfera wykraczająca poza sztywne ramy pracy na planie zdjęciowym.

Jedną z ważniejszych postaci Black Panther był również Killmonger – niejednoznaczny złoczyńca odgrywany przez Michaela B. Jordana. Aktor również mocno przeżył śmierć Bosemana, do czego przyznał się na łamach serwisu People. Wspomniał, że bardzo chętnie wróciłby w przyszłości do swojej roli, gdyż fikcyjny świat Wakandy znaczy dla niego naprawdę wiele:

[Czarna Pantera – dop.red.] jest bardzo bliska i droga mojemu sercu z wielu oczywistych powodów. Przeżyłem naprawdę ciężki rok, tracąc kogoś naprawdę mi bliskiego. A i dla tej serii jest to ogromna strata. Ale będąc w tym świecie bohaterem, którego uwielbiałem grać, i pracując z Ryanem Cooglerem [twórcą filmu – dop. red.], to było naprawdę coś. Stworzyliśmy tam rodzinę. Zatem możliwość ponownego znalezienia się w tym świecie jest czymś, co zawsze będę miał na uwadze.

Czarna Pantera 2 ma zadebiutować 8 lipca 2022 roku. Wiemy już, mniej więcej, na czym skupi się druga część filmu. Na pierwszym planie ma być przede wszystkim Wakanda i jej mieszkańcy tacy jak Shuri, Okoye czy M’Baku. Chadwick Boseman nie zostanie ani zastąpiony innym aktorem, ani odtworzony w CGI. Za kamerą ponownie stanie Ryan Coogler.

  1. Szef Marvel Studios nie boi się o przyszłość MCU i Czarnej Pantery
  2. Black Panther 2 bez Chadwicka Bosemana wklejonego w CGI
  3. Strona internetowa Marvela