Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 stycznia 2023, 10:40

autor: Adam Adamczyk

Taksówki w Cyberpunk 2077 na zawołanie, nawet 5000 eurodolarów za jeden kurs

Chcesz podziwiać Night City bez konieczności kierowania samochodem? Ten projekt pozwala skorzystać z transportu ulicznego oraz powietrznego.

Źródło fot. Steam | Cyberpunk 2077
i

Cyberpunk 2077 zaoferował graczom rozległe, pełne detali miasto oraz nieco terenu wokół niego. Świat można przemierzać za kierownicą samochodu, motocykla, pieszo lub korzystając z punktów szybkiej podróży. Przyjemnie byłoby jednak rozsiąść się wygodnie, odpocząć i pozwolić, aby to ktoś inny zawiózł nas we wskazane, konkretne miejsce. Teraz jest to możliwe dzięki ciekawej modyfikacji.

Bardziej funkcjonalny Delamain w Cyberpunk 2077

Taksówki w Cyberpunk 2077 na zawołanie, nawet 5000 eurodolarów za jeden kurs - ilustracja #1

Modyfikacja Transports of Night City

Jeżeli graliście w Cyberpunk 2077, to z pewnością macie w pamięci kojarzoną z klasą, komfortem i bezpieczeństwem firmę Delamain, która zarządza kierowanymi przez sztuczną inteligencję taksówkami. V może co prawda skorzystać z jej usług, jednak jest to związane z konkretnym zadaniem. Jeśli chcecie rozsiąść się w Delamainie i podziwiać Night City bez konieczności samodzielnego prowadzenia samochodu, powinniście zainteresować się modyfikacją Transports of Night City.

Wspomniany mod oferuje możliwość zamówienia taksówki z poziomu telefonu i wybrania miejsca, do którego chcemy się udać. Co ważne, można skorzystać zarówno z przewozu ulicami Night City, jak i transportu drogą powietrzną za pomocą tak zwanej AV-ki. Oczywiście przewóz jest płatny i jak widać po komentarzach na Nexus Mods, nie są to małe pieniądze.

Wybrałem tę droższą opcję (za 5000 Eurodolarów) i zaznaczyłem lokację przy jednym z questów. Delemain przeleciał całą drogą i wylądował w środku klubu. Zostałem otoczony przez przeciwników i zginąłem. W 100% polecam tego moda lol.

– ThangNguyen2207

Warto zaznaczyć, że do działania modyfikacji potrzebne są jeszcze trzy inne. Instrukcja instalacji, znajdująca się również na karcie moda, wygląda nastepująco.

  1. Pobierz i zainstaluj najnowszą wersję Cyber Engine Tweak.
  2. Pobierz i zainstaluj najnowszą wersję Native Settings UI.
  3. Pobierz i zainstaluj najnowszą wersję Cyberscript Core.
  4. Pobierz modyfikację Transport of Night City, używając do tego programu Vortex lub ręcznie wklej pliki do folderu Bin.

Później wystarczy już tylko uruchomić grę, wejść do menu głównego, wybrać mod settings, a następnie Cyberscript Datapack manager. Klikamy wtedy na Enable Transport of Night City, wchodzimy do Cyberscript, wybieramy Reload Cache, Resume, a następnie wczytujemy grę.

Adam Adamczyk

Adam Adamczyk

Pisaniem zajmuję się zawodowo od 2013 roku i przez większość tego czasu współpracowałem z największymi sklepami muzycznymi w Polsce, tworząc artykuły związane z instrumentami i ogólnie pojętym udźwiękowieniem. Grami komputerowymi interesuję się od dziecka, dlatego z czasem postanowiłem połączyć jedną z moich pasji z pracą. Tak w 2021 roku udało mi się dołączyć do Gry-Online.pl, gdzie poza tematyką gamingową zajmuję się także informacjami stricte techowymi. Poza pracą interesuję się grą na gitarze, komponowaniem muzyki i sportami siłowymi.

więcej