Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 stycznia 2023, 16:31

Irytowały Cię błędy w Cyberpunk 2077? CD Projekt zaprasza graczy na playtesty [Aktualizacja]

Gracze dostali szansę upewnienia się, że studiu CD Projekt Red nie przydarzy się druga taka premiera, jaką miał Cyberpunk 2077. „Redzi” zapraszają fanów na playtesty swoich nowych produkcji.

Źródło fot. CD Projekt Red.
i

Aktualizacja

CD Projekt szybko odniósł się do negatywnych reakcji, które wywołało ogłoszenie inicjacji programu playtestów, i rozesłał dodatkowe oświadczenie, by doprecyzować, na czym właściwie polega ta inicjatywa:

Playtesty, czyli testowanie gier wideo z naszymi graczami i graczkami, to dla nas bardzo ważny element w procesie produkcji. Dlatego cieszymy się, że możemy rozszerzyć naszą działalność w tym zakresie. W ramach programu RED Playtesting organizujemy spotkania, podczas których obserwujemy doświadczenia użytkowników (tzw. user experience). Prezentujemy i udostępniamy do testowania elementy naszych gier i usług na różnych etapach produkcji, ale nie tylko – może to także dotyczyć innych zasobów (np. projektów materiałów promocyjnych i in.).

Podczas playtestów możemy na przykład pytać o wrażenia i opinie dotyczące balansu czy mechanik walki, różnorodnych aspektów fabuły lub dialogów, budowania świata, czy chociażby wielkości ikonek w interfejsie. Wszystko po to, by w oparciu o opinie i uwagi osób uczestniczących w playtestach tworzyć jeszcze lepsze produkcje, odpowiadające oczekiwaniom graczy na całym świecie. Informacje, które nasz zespół badawczy uzyska dzięki playtestom, pomagają w procesie tworzenia nowoczesnych, wysokiej jakości i innowacyjnych gier.

Oryginalna wiadomość

Studio CD Projekt Red poinformowało dziś o rozpoczęciu nowej inicjatywy skierowanej do graczy. Jest nią program o nazwie RED Playtesting. Ma on pozwolić fanom wziąć udział w procesie tworzenia gier „od kuchni” – w roli testerów.

Uczestnicy będą zgłaszali uwagi odnośnie nowych produkcji „Redów” zespołowi badawczemu. Eliminacja wskazanych w ten sposób problemów sprawi, że konkretne elementy testowanych tytułów zostaną ulepszone, tak, by spełniały wymagania graczy na całym świecie.

Udział w programie jest bezpłatny, ale również niepłatny – nie liczcie więc, że coś w ten sposób zarobicie. Zapisać się do niego mogą wszystkie osoby, które ukończyły 16 lat i posiadają konto na platformie GOG (założycie je tutaj). Testy będą odbywały się w siedzibie studia CD Projekt Red w Warszawie, a także w oddziałach zlokalizowanych w Bostonie i Vancouver (firma nie pokrywa kosztów podróży).

Jeśli jesteście zainteresowani udziałem w programie RED Playtesting, zapiszecie się do niego na tej stronie (po zalogowaniu się). Zakładając, że będziecie odpowiadać konkretnemu (niesprecyzowanemu) profilowi gracza, po jakimś czasie otrzymacie telefoniczną lub mailową odpowiedź na zgłoszenie. Wymagania? Znajomość języka angielskiego i podpisanie umowy o zachowaniu poufności (NDA).

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej