Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2017, 08:02

autor: Góral

Cyberpunk 2077 - wykradziono dokumentację związaną z grą [news zaktualizowany]

Studio CD Projekt RED poinformowało, że ktoś wszedł w posiadanie dokumentów związanych m.in. z grą Cyberpunk 2077 i żąda okupu w zamian za ich nieujawnienie. Firma nie zamierza płacić i ostrzega graczy, by po ewentualnej publikacji tajnych plików nie za bardzo przywiązywać do nich uwagę, gdyż ich treść jest już nieaktualna.

Aktualizacja

Opublikowane przez studio CD Projekt RED oświadczenie część z Was uznała za sprytną akcję marketingową Cyberpunka 2077. Przedstawiciele serwisu gry.polter.pl postanowili rozwiać wątpliwości i zapytać w Prokuraturze Okręgowej Warszawa-Praga, czy faktycznie wpłynęło jakieś zawiadomienie o kradzieży danych i szantażu. Okazało się, że tak. W przesłanej odpowiedzi napisano:

Do prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Północ wpłynęło dzisiaj zawiadomienie o przestępstwie od CD Projekt RED. Za wcześnie na jakiekolwiek informacje.

Jak widać, coś jednak jest na rzeczy.

Oryginalna wiadomość

Cyberpunk 2077 - wykradziono dokumentację związaną z grą [news zaktualizowany] - ilustracja #1

Studio CD Projekt RED poinformowało o dość niecodziennej sytuacji. W opublikowanym liście do graczy ujawniono, że ktoś wszedł w posiadanie plików związanych z „wczesnymi pomysłami dotyczącymi pojedynczych elementów gry Cyberpunk 2077”. Osoba ta (lub osoby) żądają teraz okupu i grożą ujawnieniem dokumentów. Deweloper oczywiście nie zamierza ulec, więc w sieci mogą się wkrótce pojawić informacje dotyczące wyczekiwanej produkcji, ale firma zaznacza, że w większości są one nieaktualne i nie „prezentują rozwiązań i pomysłów, które są obecnie realizowane”. Czujcie się więc ostrzeżeni, a poniżej wklejamy pełną treść listu.

Cyberpunk 2077 - wykradziono dokumentację związaną z grą [news zaktualizowany] - ilustracja #2

O grze Cyberpunk 2077 nie wiemy zbyt wiele. Studio CD Projekt RED poinformowało o tym tytule w maju 2012 roku. Jakiś czas później pokazało widoczny poniżej zwiastun i to tyle. W kolejnych latach nie dzielono się żadnymi szczegółami, choć dowiedzieliśmy się, że w produkcji, w jakiejś formie, dostępny będzie multiplayer oraz że zagramy w perspektywach FPP i TPP. Do tego rozważany jest niecodzienny sposób na lokalizację. Natomiast kilka miesięcy temu pojawiły się przesłanki o dużym, żyjącym mieście i kolejne informacje o multiplayerze, ale oficjalnego komunikatu zabrakło.

Jak widać, Cyberpunk 2077 to tajemniczy projekt. Nie wiemy nawet, kiedy i na jakich platformach się ukaże, choć premiera chyba odbędzie się przed 2019 rokiem.