Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 grudnia 2020, 10:04

autor: Adrian Werner

Cyberpunk 2077 wciąż niepokonany na Steam, pomimo wyprzedaży

O grze Cyberpunk 2077 mówi się ostatnio głównie w kontekście negatywnym. Mimo to projekt nadal sprzedaje się na PC jak szalony. Po raz szósty z rzędu produkcja była największym bestsellerem tygodnia w serwisie Steam.

Studio Valve udostępniło listę największych bestsellerów (według przychodów) Steam ubiegłego tygodnia. Pozycję lidera obroniła gra Cyberpunk 2077. Produkcja studia CD Projekt RED zajęła pierwsze miejsce szósty tydzień z rzędu - przed premierą wyniki przedsprzedaży zapewniły jej kilkukrotnie wygraną w tym zestawieniu.

Sukces gry jest tym bardziej imponujący, że obecnie trwa Steam Winter Sale 2020, czyli największa wyprzedaż roku, a Cyberpunk 2077 nie został w niej ujęty. W trakcie takich promocji gracze lubią nadrabiać zaległości, ale jak widać nawet atrakcyjne oferty nie wystarczyły, aby pokonać CP2077.

Cyberpunk 2077 trafił na rynek w kiepskim stanie technicznym. Pod tym względem wersja pecetowa jest znacznie lepsza niż wydania konsolowe, ale i tak pozostawia wiele do życzenia. Jak widać, nie powstrzymuje to jednak graczy przed kupowaniem najnowszego dzieła CD Projekt RED. Tuż przed świętami autorzy poinformowali, że sprzedaż gry przekroczyła 13 mln sztuk. Co ważne, wynik ten uwzględnia zwroty.

Od czasu premiery deweloperzy ciężko pracują nad usunięciem najpoważniejszych problemów. Najnowszy patch (1.06) naprawił błąd uszkadzający pliki z save’ami. W planach są kolejne małe łatki oraz dwie duże aktualizacje, które ukażą się w styczniu i lutym, mające naprawić większość niedoróbek.

Sytuację na PC częściowo ratuje także dostępność modów. Na razie twórcy nie udostępnili oficjalnych narzędzi, ale mimo to fanom udało się już opracować sporo ciekawych modyfikacji, poprawiających wydajność oraz niektóre elementy rozgrywki.

  1. Cyberpunk 2077 - przegląd najnowszych modów
  2. Cyberpunk 2077 na PS4 to katastrofa. Miałeś spalić miasto, nie konsolę, samuraju (recenzja wersji na PlayStation 4)
  3. Recenzja gry Cyberpunk 2077 - samuraju, masz świetne RPG do ogrania (wersja PC)
  4. Cyberpunk 2077 - braki, niedociągnięcia i pomysły jak uratować grę
  5. Cyberpunk 2077 - poradnik do gry
  6. Cyberpunk 2077 – strona oficjalna

Największe hity Steam minionego tygodnia (wg przychodu):

#

Produkt:

1.

Cyberpunk 2077

2.

Valve Index VR Kit

3.

Sea of Thieves

4.

Hades

5.

Raft

6.

Phasmophobia

7.

Grand Theft Auto V

8.

Halo: The Master Chief Collection

9.

Red Dead Redemption 2

10.

Counter-Strike: Global Offensive - Operation Broken Fang